Emoni tukee 333/266 ddrää,onko silloin oikea valinta
333Mhz muisti kampa.Tarkoitus on ostaa 1gigan kampa,onko yleensä merkillä väliä,suosituksia ja tunnistaako kone automaattisesti muistin lisäyksen vai tarvitaako mitään säätöä.
muistin lisääminen
4
972
Vastaukset
- Erkko
BIOSista pääsee määrittelemään täysin muisti asetukset tai sitten laittaa vaan, että parhaat muistiasetukset. Silloin kone käyttää muistin asetuksia joilla muistit toimivat.
Määriä ei tarvitse siis asettaa vain nopeudet.
Niin ja notta voithan sä ostaa sinne vaikka ddr400 muistia se vain toimii 333MHz:llä. Kalliimpaahan tuo olisi, mutta toimisi paremmin seuraavan emo päivityksen jälkeen, jos vaikka ostaisit vielä sellaisen emon joka käyttää DDR muistia. Notta kun AMD siirtyy vuoden sisällä DDR2 muistiin.- pazi
taitaa tosin olla halvempaa tuo 400ddr
- memory
Tässä on tullut hyviä neuvoja,ja olen selannut verkkokauppojen sivuja mutta maallikolle valinta ei ole näköjään niin helpoa. Koneessani on tällä hetkellä 2kpl 256MB ddr 333Mhz CL2.5 unregistered non EEC muisti kampaa ja tarkoitus on vaihtaa toisen tilalle 1G kampa(emolla vain kaksi paikkaa).Olen päätynyt tuohon 400Mhz(halvempi kuin 333)esim kingston ,mutta jos CL on 3 niin onko niin onko sillä käytännön merkitystä,tarkoitus on saada nopeutta pelikäyttöön.
Jos vaikka joku laitaisi linkin mistä löytyy varmaisti oiken kampa niin olisin kiitollinen.- Pazi
Et huomaa normaalikäyttössä onko muistit
Cl 2,5 tai 3
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-196035Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite875663Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin993659- 1253644
- 1231406
- 571347
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1301262- 381069
- 451053
- 261029