Uusi autoradio CD-soittimella on hakusessa. Vaatimuksena on että siihen saa rattiohjaimen, kun sitä ei nykyisessä koslassa alunperin ole. Kaikki muu on plussaa :-)
Blaupunktin Los Angeles (yli 550 e) ja Bremen (n. 350 e) ovat hiukan kalliinpuoleisiä meikäläisen tarpeisiin.
Mitä muita edullisempia vaihtoehtoja on, jos rattiohjainta pitää pakollisen varusteena?
Blaupunktin Los Angeles (yli 550 e) ja Bremen (n. 350 e) ovat hiukan kalliinpuoleisiä meikäläisen tarpeisiin.
Mitä muita edullisempia vaihtoehtoja on, jos rattiohjainta pitää pakollisen varusteena?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Itse olen katellut tälläistä.. Muita halpoja en ole löytänyt..Onkohan niitä edes?
http://www.pixmania.com/fi/fi/113679/art/vdo-dayton/cd-autoradio-cd1604-kauko.html
olen itsekin tuota VDO:ta http://www.pixmania.com/fi/fi/113679/art/vdo-dayton/cd-autoradio-cd1604-kauko.html?itag=6507 katsonut. Mut nyt tarvis vähän apuu! mulla on Land Rover Freelanderissa ennestään vdo, ja tuo soittimen poistaminen tuosta din-paikasta tuntuu melko mahdottomalta. huollosta sanottiin, että homma maksaa n. 60eur, jos johtosarjoja ei tarvi pahemmin alkaa säätelee. Joten jos kerran vaihdan vanhemman cd551x vdo:n uudempaan vdo:hon, voiko johtosarja olla vaihtunut? kiitos!
Minulla on pioneer DEH 4700 siihen saa rattiohjaomen. tosin tämä on lisävaruste. Puoli vuotta sitten tuo maksoi rattiohjaimen kanssa noin 200 ekeä.
eli täytyyko tuon pioneerin rattiohjain jonku johdotuksen, vai toimiiko ihan patterilla ja infrapunalla?
Kyllä se pioneerin soittimen rattiin tuleva ohjain toimii patterilla ja imfrapunalla. Mitään johdotuksia ei tarvita.
kiitos vastauksesta! outoa, että en löydä tuolle pioneerille mistään mitään rattiohjainta. ainoastaan siitä korttimallisesta säätimestä on juttua. mistä olet tuon saanut? kiitos!
Itse ostin sen Viihdetaso nimisestä liikkeestä Lahdesta. Muistaakseni sama ohjain kävi useampaan pioneerin malliin. En tiedä vieläkö samanlainen palikka on myynnissä. Siitä kunostin tuo on kulunut jo lähes puoli vuotta.