"RS" revolveri 22lr

janne7777

onko kellään tälläista revolveria? ase on paljolti arminiuksen näköinen.ootteko ollu tyytyväisiä ja miten on pelannu?

3

1843

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aatu 95

      Erittäin tyytyväinen hinta/laatusuhteeseen. Nerokas laukauksen esto aseen pudotessa hana edellä. Made in West Germany. Ase, auto ja koira pitää olla saksalaisia.

    • sinne män

      Mulla oli myös samanlainen rivolli, en tykännyt alkuuunkaan kun ostin sen, jo ostovaiheessa asekaupan tiskillä kun sain aseen hypisteltäväksi niin ajattelin että ompa paska ase, mitään tekemäötön koreaksi kiillotettu rautakasa, ostin sen kuitenkin ja ammuin rullan tyhjäksi ja nakkasin saman tein järveen ja tyytyväinen oon.

    • 14+13=?

      Olen omistanut sellaisen jo vuodesta -86. Itse toiminnassa ei mitään ongelmaa vaikka paljon on ammuttu. Hylsynpoistotangon tein uuden kun tangon päästä paininvipstaaki murtui. Piipun laitatin uuden kun viallisesta patruunasta luoti jäi pippuun ja toinen tuli perässä. Vaihtorullana on .22WMR.
      Hinta oli aikoinaan ihan olematon, muutama satku.
      Sopii hyvin ns. virkistysammuntaan, ei ihan mm-tasolle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      124
      4867
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      190
      4540
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      119
      1980
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1731
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      34
      1501
    6. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      8
      1292
    7. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      378
      1235
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      81
      1171
    9. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      74
      1065
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      1008
    Aihe