"RS" revolveri 22lr

janne7777

onko kellään tälläista revolveria? ase on paljolti arminiuksen näköinen.ootteko ollu tyytyväisiä ja miten on pelannu?

3

1883

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aatu 95

      Erittäin tyytyväinen hinta/laatusuhteeseen. Nerokas laukauksen esto aseen pudotessa hana edellä. Made in West Germany. Ase, auto ja koira pitää olla saksalaisia.

    • sinne män

      Mulla oli myös samanlainen rivolli, en tykännyt alkuuunkaan kun ostin sen, jo ostovaiheessa asekaupan tiskillä kun sain aseen hypisteltäväksi niin ajattelin että ompa paska ase, mitään tekemäötön koreaksi kiillotettu rautakasa, ostin sen kuitenkin ja ammuin rullan tyhjäksi ja nakkasin saman tein järveen ja tyytyväinen oon.

    • 14+13=?

      Olen omistanut sellaisen jo vuodesta -86. Itse toiminnassa ei mitään ongelmaa vaikka paljon on ammuttu. Hylsynpoistotangon tein uuden kun tangon päästä paininvipstaaki murtui. Piipun laitatin uuden kun viallisesta patruunasta luoti jäi pippuun ja toinen tuli perässä. Vaihtorullana on .22WMR.
      Hinta oli aikoinaan ihan olematon, muutama satku.
      Sopii hyvin ns. virkistysammuntaan, ei ihan mm-tasolle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      165
      10511
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      75
      10019
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      107
      6992
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      227
      5478
    5. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      175
      5149
    6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      178
      4336
    7. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      87
      2872
    8. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      170
      2786
    9. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      103
      2741
    10. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      166
      2611
    Aihe