edellis kesän oltiin joka kolmas päivä yyteris ja siin ympäristös grillaas laittaas ruokaa, millo päivällä, illal ilta yöstä. Grillattiin pihvei vartaas broilerii paistinpannus kanamunii ja tietysti mukan oli skitta, keppanaa, pari pulloa tapiota ja vähä punaviiniä. Siitä synty piisi rantabailu (http://koti.mbnet.fi/hesusa/miguel).
Viime kesä oli hiljasempi tosi toukokuun pual välis käytiin jo uimas ja pitää kevät kauden avajaiset. Juhannuksen jälkeen vedettii parin viikon shou niin sanotussa läheisessä orava baaris "kukkasen" kanssa.
Jos haaveilet yöstä laavussa tähtitaivaan alla ota askel toteuta se. Mitä mieltä oot tän kaltaisesta toiminnasta ja onko muita jotka harrastaa grillaamista. Kertokaa kokemuksista.
p.s.muista joka miehen oikeudet.
T.MIGUEL&KUKKANEN
grillaaminen ja ruuan laitto metsällä ja rantsus
Miguelmikko
1
905
Vastaukset 1
- Zitu
Niin että haluaisin keskustella sinun kanssasi sinun harrastuksistas, mutta ei se niin tärkeää ole jos et halua jutella tämmösen kaa mutta jos haluat niin voit lähettää haluan viestin mutta jos et lähetä en halua viestin koska että tiedän ettet halua. Ok??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791406
- 851273
- 1021023
- 48849
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40743Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83626Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7586Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30556Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44522Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520