hermes

kaikki joukolla kannustamaan hermestä seuraavaan matsiin! ei kai kukaan halua että hermes putoaa kakkosdivariin?
131868
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

eiks siinä oo suomisarja vielä välissä? pelaako muuten iivari vielä?

Äänestä

jee hermes tippuu 2 divsriin. ihan turhaa ne kaupungin rahoja tuhlailee, laittaisivat vaan lapun luukulle ja sassiin.

Äänestä
  • Ainakin jos on kannatuksesta kiinni.Tämmöiset jupit ei ymmärrä muuta kuin oman napansa ympärillä pyörivän.

    Äänestä

men kattoon hermeksen peliä sitte kun se pelaa NHL:ssä. on ne vaan niin surkeita

Äänestä
  • Ei sinun rahat riitä edes kotimatsiin niin haaveile vaan muusta.Jos stut selviään siihen menessä niin voin vähän avustaa lippukuluissa

    Äänestä

  • seviviäväs kirjoitti:

    Ei sinun rahat riitä edes kotimatsiin niin haaveile vaan muusta.Jos stut selviään siihen menessä niin voin vähän avustaa lippukuluissa

    kovin ystävällistä, mutta ottaisin mielummin kateisellä ne sinun avustukset.

    Äänestä

...putoaa kakkosdivariin??? Mitä on tapahtunut? Vielä äskettäin puhuttiin noususta!!! Onko tilanne todella näin herkkä. Raamattua siteeraten; kuin ruoho, jonka yli tuulenhenkäys kulkee eikä tätä enää ole.

Äänestä

Tippukoon jos lystää, ei paljon kiinnosta.
Eikös Hentunen ja Pärssinen pelaa Hermeksessä, ihme on kun eivät pärjää.

Äänestä
  • Faktahan on se, että kaltaisiasi tehtailla nuokkuvia,
    elämänsä paskalla istumiseen ja Prismassa jonottamiseen käyttäviä jurpoja on tämä kaupunki pullollaan.

    Edes yhden lätkäseuran kannattamiseen ei asukaspohja
    tunnu riittävän.
    Sama koskee tietenkin muutakin kulttuuri yms. toimintaa

    Äänestä

  • Rami kirjoitti:

    Faktahan on se, että kaltaisiasi tehtailla nuokkuvia,
    elämänsä paskalla istumiseen ja Prismassa jonottamiseen käyttäviä jurpoja on tämä kaupunki pullollaan.

    Edes yhden lätkäseuran kannattamiseen ei asukaspohja
    tunnu riittävän.
    Sama koskee tietenkin muutakin kulttuuri yms. toimintaa

    Meillä kun on niin erilaisia makuja ja mieltymyksiä.Sehän on jokaisen vapaus valita mikä kiinnostaa!

    Äänestä

Ennemmin käyn kannustamassa Hermes II Ku sieltä sentään löytyy omankylän poikia.

Äänestä
  • Ennemmin vaikka sitten II-joukkueen matseja.. Ei todellakaan jaksa kiinnostaa tollasten itseään täynnä olevien ulkopaikkakuntalaisten leikkiporukka.

    Seuraan nykyään talvisinkin ennemmin paikallisten jalkapallojoukkueiden toimintaa kuin Hermeksen rimpuilua.. Ja tämä ei johdu talven huonosta menestyksestä vaan yleensäkin siittä ettei seuran touhuja jaksa seurata, siittä kun tuntuu puuttuvan jatkuvuus kokonaan..

    KPV, GBK ja jopa III-divarin joukkueet ovat mielenkiintoisempia..siellä kun pelaavat tutummat, kokkolalaisille tunnetummat pelaajat höystettynä MUUTAMALLA ulkopaikkakuntalaisella..

    Muutenkin jalkapallon pelaajien kanssa voi mennä huoletta juttelemaan, eivät he katso pitkin nenäänsä ihmetellen että mitä SINÄ tiedät lajista.

    Heillä on myöskin kunnioitusta vanhempia pelaajia kohtaan, eivätkä ikinä kiirehdi pois kun heiltä kyselee otteluista tai harjoituksista.

    Kokkola on muutenkin vahvasti jalkapallokaupunki..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kannustaja kirjoitti:

kaikki joukolla kannustamaan hermestä seuraavaan matsiin! ei kai kukaan halua että hermes putoaa kakkosdivariin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu