Mikä

Mikä maali kestäisi hyvin kumipinnassa? Mopon satulan teksti olisi tarkoitus jollain valkoisella maalilla värjätä? Kestäisiköhän joku askartelumaali esim. pienoismallien värit tällaisessa pinnassa
3267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tätä kysymässä. En usko, että askartelukauppojen maalit pysyvät kovin hyvin. Varsinkin kun istuimeen aiot maalata, niin se on kulutuksella kuitenkin, joten rautakaupasta varmaan kestävin maali löytyy.

Äänestä

Kotikonstina vois laittaa jotain läpinäkyvää kalvoa eli teippiä tekstin päälle.
Muuten noin kulutuksenalttiiseen pintaan pitäis laittaa jotain teollisuuspainoväriä.

Voiskos tekstin ommella?

Äänestä

Käyppä suutarilla, niin sillä nahkamaalit.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maali? kirjoitti:

Mikä maali kestäisi hyvin kumipinnassa? Mopon satulan teksti olisi tarkoitus jollain valkoisella maalilla värjätä? Kestäisiköhän joku askartelumaali esim. pienoismallien värit tällaisessa pinnassa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu