Kysely (auta loppytyön tekijää!)

Mangoaddict

Teen graafisen suunnittelun lopputyötä tutkimalla lumilautagrafiikkaa ja erityisesti sen eroja miesten ja naisten laudoissa. Tutkin myös ostavatko ihmiset nykyään lautoja valmistajan vai grafiikoiden perusteella. Autathan kertomalla oman mielipiteesi!

Vastaa seuraaviin kysymyksiin:

1. Kumpi painaa laudan ostossa enemmän, laudan ulkonäkö vai valmistaja?
2. Oletko nainen vai mies?
3. Ikäsi?
4. Halutessasi voit myös perustella kantaasi?

Vastauksia voi mielellään lähettää osoitteeseen:
[email protected]

KIITOS AVUSTASI!

8

2830

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tumppu Antero

      Ekaks valitaan valmistaja, sitten käyttötyyppi ja vasta sitten joku rafiikka.
      Onhan tyhmää ostaa makee rafiikka ja huomata, että laudan ominaisuudet ei sovikaan siihen mitä harrastaa.
      Mee ja hanki jonkun valmistajan kataloki ja katso sieltä kuinka paljon lautojen ominaisuudet eroavat toisistaan, rafiikka on sitten enää kaupanpäälinen, ei valinta-arvo.

      • Mangoaddict

        vaan kysyn näitä kysymyksiä TUTKIMUSTA varten ja analysoidakseni vastauksia. Tiedän kyllä miten laudan valitsisin, kiitos vaan. Joten lisää vastauksia tulemaan, EI neuvoja!


      • Snouboy
        Mangoaddict kirjoitti:

        vaan kysyn näitä kysymyksiä TUTKIMUSTA varten ja analysoidakseni vastauksia. Tiedän kyllä miten laudan valitsisin, kiitos vaan. Joten lisää vastauksia tulemaan, EI neuvoja!

        Ex sä osaa tulkita vastausta, siinähän on kaikki sun "tutkimukses" vastaukset!"


      • Minibs

        Ensin katon grafiikkaa mutta jos huomaan etten pidä valmistajasta, jätän ostamatta.. Mutta en osta myöskään huippuvalmistajan rumaa lautaa.. elikkä sekä että.


    • ainakin

      Painaa laudan ostossa merkki/malli eniten. Grafiikoilla ei ole kauheasti väliä. Mies olen tai siis poika) ja ikää on 13 v.

    • larppaaja

      1. valmistaja
      2. mies
      3. 22
      4. lautaa ostaessani ainoastaan käyttötarkoituksella ja merkillä on väliä.

    • vanhus

      1. Ulkonäkö
      2. mies
      3. 32
      4. Olen harrastuksessa aika vihreä, luultavasti sen takia laudan ulkonäkö merkkaa enemmän ostotilanteessa. :)

    • urkki2006

      Laudan merkki ja itselle sopiva malli oli keskeisin valinta peruste. Ei se lauta saa olla ruma, mutta ostin itse Ride Exilen vaikken sen ulkonäöstä juuri pitänytkään. Voi olla, että aloittelijoille ulkonäkö vaikuttaa eniten, varsinkin jos henkilökunta ei osaa sanoa mitään eroja lautojen välillä. Lautaa pitäisi aina päästä kokeilemaan livenä. Sinänsä nää Monsoonin ja muiden kilpailut on hauskoja eli voisin kyllä kuvitella suunnittelevani itselleni oman "pro"-mallin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      115
      10253
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5020
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      2191
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      105
      2048
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      26
      1904
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1591
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1392
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      31
      981
    9. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      24
      973
    10. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      967
    Aihe