löytyisikö vanaja 505 oikeaa etulokasuojaa tai vaikka koko hyttiä?(takaveto,kiitokori m-67)
041-5069695
vanaja 505
9
1793
Vastaukset
- pake
Soita Hämeen Autosähköön...Hämeenlinnassa!
Siellä heillä on seisomassa jonkin mallin vanha, punavalkoinen Vanaja.
Mallia en tiedä sen paremmin mutta kysy josko olisi kaupan kun se on seissyt siellä jo aika kauan..!- Myynnissä
Auto on toiseks viimenen 505 Vanaja mitä on tehty ja auton omistaa kyseisen autosähköliikkeen omistaja ja aito mobilisti ,tuskin ainakaan varaosiksi myy.Samaisesta Vanajasta on kuvia Vetkun sivulla Vanaja gallerian nykyaika osastolla.
- pake
Myynnissä kirjoitti:
Auto on toiseks viimenen 505 Vanaja mitä on tehty ja auton omistaa kyseisen autosähköliikkeen omistaja ja aito mobilisti ,tuskin ainakaan varaosiksi myy.Samaisesta Vanajasta on kuvia Vetkun sivulla Vanaja gallerian nykyaika osastolla.
Sitäpä en tiennytkään että autosähkön peltola on vanhoja mobilistijäseniä...!
Enkä tarkoittanutkaan varaosiksi ollenkaan, on se vaan niin hieno kokonaisuus.
Kiitokset informaatiosta...1 - Tiedä hänen enkä
pake kirjoitti:
Sitäpä en tiennytkään että autosähkön peltola on vanhoja mobilistijäseniä...!
Enkä tarkoittanutkaan varaosiksi ollenkaan, on se vaan niin hieno kokonaisuus.
Kiitokset informaatiosta...1jäsenyysestää sanoa kuuluuko mihinkään mobilisti järjestöön mutta sitä tarkoitin että on aito mobilisti henkinen,koska on tuon kyseisen Vanajansa säästänyt,niin eikö se jo todista että miehessä on tiettyä mobilisti henkeä.
- Tuo nimim.Vanaja
pake kirjoitti:
Sitäpä en tiennytkään että autosähkön peltola on vanhoja mobilistijäseniä...!
Enkä tarkoittanutkaan varaosiksi ollenkaan, on se vaan niin hieno kokonaisuus.
Kiitokset informaatiosta...1Kysellyt 505:sen etulokasuojaa tai hyttiä ekä koko autoo.
- fghjkt
Onko vanajasi muuten jyry-sisun vai kiitokorin hytillä? kun sisun hyttejähän löytyy vähän sieltä sun täältä
- R-sarjan ohjaamoja
Löytyy , vaan eipä löydykkään enään K-sarjan jota vanaja käytti niissä iimeisissä malleissaan .R-ja K-sarjan ohjaamoissahan on pienen pieniä eroavaisuuksia vaikka hätäisesti katsottuna näyttäävätkin samanlaisilta.
- Timo Ryyppö
Noista K ja R-sarjan hyteistä en osaa sanoa.mutta Peltolan Vanaja on sitten Sisun hytillä.ja mun vuosimallin -67 huhtikuussa tehty MRE-7 erilaisella Kausalan hytillä!Että repikää siitä.
- revinkö?
Mitäs siitä Vainajastasi saa repiä. Lokasuojatko?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki1133795Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma463301Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest252600- 2012487
Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem242462Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?
Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu371650- 1131451
Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa
Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt1551360Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!
Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja321339Jos elämäsi ihminen
on osoittanut kiinnostuksensa, niin kannattaa vastata edes jotain vaikka mikä olisi. Toista mahdollisuutta ei välttämätt721152