onko kellään hyviä tai huonoja kokemuksia pension Pertschystä Wienissä?
Onko teillä tiedossa muita kivoja majapaikkoja Wienin keskustan alueella (4-5 tähden hotellit voimme unohtaa sairaanhoitajan budjetilla matkailtaessa)
Wienistä kiva majapaikka
6
1253
Vastaukset
- romantika
eli jos et vielä käyny siellä Wienissä, niin tässä on erittäin hyvä osote mistä voi varata ihan kunnon hotellin ja melkein ilmaseks. Itse ollaan menossa maaliskuun lopulla Wieniin ja kahdelle majoitus hyvästä hotellista ihan ydinkeskustasta maksaa 200-240 euroa(eli kahdelta tuo hinta, eli suomeks ilmainen)
Ja osoite on www.bookings.deSiis onko tuo viikon hinta kahdelta vai? Kuuluuko aamupalat? Vai oliko tuo vain yhden yön hinta kahdelta hengeltä?
- romantika
[email protected] kirjoitti:
Siis onko tuo viikon hinta kahdelta vai? Kuuluuko aamupalat? Vai oliko tuo vain yhden yön hinta kahdelta hengeltä?
oli kolmelta vuorokaudelta. Sieltä löytyy montaki hotellia tohon hintaluokkaan ja ihan siitä ydinkeskustasta. Eikä oo tosiaankaan paljon maksaa vaikkapa 220 euroa kolmelta yöltä kahdelta ja melkein joka hotellissa on ihan uskomaton buffet aamupalapöytä, kuten tässä hotellissa minkä me valitsimme
- Almaazia
Kokeile jotain hostellia. Youth hostel (en ole yhtään varma muistanko nimen oikein) oli ainakin siisti paikka.
- hostelli
Wombats city hostel Westbahnhofin luona on valittu maailman kuudenneksi parhaaksi hostelliksi. Eikä suotta, helmikuussa käytiin ja palvelu oli erinomaista, viihtyisä, todella siisti ja edullinen paikka. Keskustasta on hiukan matkaa, mutta metrolla pääsee helposti minne vaan. Lähestulkoon kaikki hostellit löydät hostelworld.com:ista.
- freundin
hostelli kirjoitti:
Wombats city hostel Westbahnhofin luona on valittu maailman kuudenneksi parhaaksi hostelliksi. Eikä suotta, helmikuussa käytiin ja palvelu oli erinomaista, viihtyisä, todella siisti ja edullinen paikka. Keskustasta on hiukan matkaa, mutta metrolla pääsee helposti minne vaan. Lähestulkoon kaikki hostellit löydät hostelworld.com:ista.
Mun frendi löytää useimmiten ilmaisen majoituksen reissuillaan, ammatin tuomia lisäetuja..?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1256639MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny545692Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.794438NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun894321Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1214122Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.841466- 3471290
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a281272- 811267
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?361000