Clarionin vaihto Sonyyn

Autossa ilm. tehdasasennettuna Clarion ARX2371R/ARB1371R -soitin. Johdotuksena ISO-liittimet (2kpl pieniä) eli ilm. erilliset kaiuttimille ja virroille ym.
Sony CDX-S2020:ssa 1 ISO liitin takana (tai vastaava, sekin aika pieni).
Kytkentäkaaviota en netistä ole löytänyt.
Onkohan olemassa joku adapteri vai pitääkö käyttää sokeripalaa...?
4825
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sonyssa on siis takana vain yksi iso liitin, joka haarautuu kahdeksi, joista toisessa on erikseen kaiuttimet ja toisessa virrat eli sopivat suoraan autossasi oleviin liittimiin.

Äänestä
  • Kyseisestä liittimestä puuttuu ne kaksi päätä? (purettu) löytyykö esim biltemasta?

    Äänestä

...soittimissa/autoissa on tosiaan yhdistetty isoliittimet samaan pakettiin. Oletko kokeillut käyvätkö autossasi olevat liittimet soittimen liittimeen? Pitäisi sopia. Johtosarjoissa on monesti virtapiuhoisssa (yleensä keltainen ja punainen) liittimet välissä, jotta muistipiirin jatkuvan virran ja virtalukon kautta tulevan "käyttövirran" saa kytkettyä oikein.

Äänestä
  • Sopiva liitin löytyi Biltemasta!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


J.S kirjoitti:

Autossa ilm. tehdasasennettuna Clarion ARX2371R/ARB1371R -soitin. Johdotuksena ISO-liittimet (2kpl pieniä) eli ilm. erilliset kaiuttimille ja virroille ym.
Sony CDX-S2020:ssa 1 ISO liitin takana (tai vastaava, sekin aika pieni).
Kytkentäkaaviota en netistä ole löytänyt.
Onkohan olemassa joku adapteri vai pitääkö käyttää sokeripalaa...?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu