Puinen lelu

Keksikää mulle joku puinen lelu. Pitäis tehdä joku semmonen, joka on eskarilaisten toteutettavissa. Ei keksi mitään =(
41096
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hae joltain verstaalta sopivia "hukkapaloja" joista voi askarrella vaikka mitä ,,,

Äänestä

Yksi suosituinpia leluja on ollut keppihevonen ja sen osaa jokainen valmistaa.

Äänestä
  • http://www.ikaalinen.net/int/kuvat/keppihevonen.jpg

    tuo on jo liiankin monimutkainen ja korea.
    Ei sen tarvi olla, kuin soikula lankunpala, johon poraat jalkakepin reiän ja toisen reiän käsikahvaa varten.
    Silottelet, ettei tikkuja tartu, kuumallanaulalla poltat sarjakuvasilmät ja lakka päälle.

    Katso akuankasta silmän mallia.

    Äänestä

Tehkää 5 * 5 tavarasta noppa. Ensin sahataan, sitten vähän hiotaan, ja sitten maalataan ja laitetaan numerosilmät noppaan. Ja eikun pelaamaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

Keksikää mulle joku puinen lelu. Pitäis tehdä joku semmonen, joka on eskarilaisten toteutettavissa. Ei keksi mitään =(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu