ääni ei tule

Moi!! mitä pitäis tehdä kun kaappaan nerolla tv kuvaa niin ääni ei tule vaikka valitsee minkä tahansa sisääntulon, kuva tulee ihan ok. Kaappaan sen pinnacle media centterin kautta. Saan sen tietty sillä ,mutta miksi ei nerolla.
4171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

myös naulojen hakkaamiseen veistä?

Äänestä
  • En käytä ja ei sullakaan näköjään oo mitään hajua koko hommasta

    Äänestä

Onko sinulla piuha, joka menee töllöstä äänikortin audio-in liittimeen. Äänet pitää näes siirtää erikseen. Sittenvalitset vain line-in/linjatulo. Näin minä ainakin saan äänet mukaan.

Äänestä
  • Niin joo, mutta eikö äänikortti hoida sitä sisäisesti niikuin ton pinnaclen kanssaääni ja kuva tallentuu automaattisesti kun on toi tv kortti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei tiedä kirjoitti:

Moi!! mitä pitäis tehdä kun kaappaan nerolla tv kuvaa niin ääni ei tule vaikka valitsee minkä tahansa sisääntulon, kuva tulee ihan ok. Kaappaan sen pinnacle media centterin kautta. Saan sen tietty sillä ,mutta miksi ei nerolla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu