millaisista suojista/bunkkereista pidät ja millaiset ovat parhaimpia
suojat ja bunkkerit
Fimius
2453
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
no olin yhessä pelissä kamuni kanssa siälä oli maassa iso kuoppa (siis syvä)2 betoni seinää ja kattona oli joku lauta kasa ajattelin että tuonne en mene...no olihan siällä muitakin esim iso lauta johon oli kiinnitetty tukui jalat
airsoftissa käytän kavereitten kanssa omatekemiä suojia esim kuoppa jonka reunoilla on keppejä jotka tukevat hiekkaacja kiviä (toimivat suojana).
toisinaan suojana käy heinää tiiviisti keppien väliin, ei se suojaa kaikilta kuulilta mutta jonnekkin heinikkoon kun sellaisen pistää niin ei sua siltä ihan heti huomaa ja ei sieltä ihan jokainen kuula tuu läpi.
bunkkeria aijottiin aloittaa tehdä kun lumet ekaks sulaa, sellanen iso kuoppa ja jonkin näköinen katto pressulla, pitkillä oksilla niekalla ja sellaisella niin hyvä tulee, mutta sen voi unohtaa jos tekee "yleiseen" metsään.
auton renkaista ja sahan purulla täytetyistä viljasäkeistä tehdyillä suojilla ollaan pärjätty hyvin, lisäksi pari kuoppaa sinne sun tänne.
tässä linkki http://www.youtube.com/user/DefenceForcesFinland#p/c/44EA21EC9EDAACD1/4/aPrgbtDQhm4
huom! alku ei liity aiheeseen paljoa (video)
toivottavasti tästä on apua ja haluaisin tänne enemmänkin vastaavia tietoja ja keskusteluja.