tietoturvakeskus

mikäköhän tässä mahtaa olla vialla windows tietoturva keskus ei näytä ollenkaan noita palomuuria ja virustorjuntaa tuossa kuva toiselta koneelta jossa ne näkyy rajatun alueen juttuja ei siis näy tässä koneessa ollenkaan?
http://img118.imageshack.us/img118/3889/tm4zi.jpg
1230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Windoswhan ei kaikkia virusohjelmia/palomuureja tunnista, eli voisiko vika olla vain siinä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


windows ongelma kirjoitti:

mikäköhän tässä mahtaa olla vialla windows tietoturva keskus ei näytä ollenkaan noita palomuuria ja virustorjuntaa tuossa kuva toiselta koneelta jossa ne näkyy rajatun alueen juttuja ei siis näy tässä koneessa ollenkaan?
http://img118.imageshack.us/img118/3889/tm4zi.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu