Miten Ubundu poistetaan

Pitäisi saada Ubundu pois ja Xp tilalle eli tyhjätä kovo mitä tehdään.????
4580
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Poistat grubin mbr:stä käynnistämällä XP:n asennuslevyltä "korjaustilaan". Kyllä Linux lähtee yksinkertaisesti poistamalla Linux-osiot.

Kysymykseesi on vastattu jo useasti, joten osoittaa piittaamattomuutta (trolliksi) olla ottamatta itse asiasta selvää.

Äänestä
  • Jos _asennat_ XP:n koneellesi, sen asennuksen yhteydessä poistuu grub mbr:stä, ja vain osioit levyn uudelleen.

    Äänestä

niin kyllä linux häviää sen alta.

Äänestä
  • Eikä se experimentti edes älyä kysyä että poistetaanko mahdollisesti jotain. :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Toutain kirjoitti:

Pitäisi saada Ubundu pois ja Xp tilalle eli tyhjätä kovo mitä tehdään.????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu