Mistä

että tyttökissalla on juoksut?
Tuleeko esim. verta kuten koirilla?
Kissani on normaalistikkin todella äänekäs joten juoksu-mouruaminen vaikea huomata.
Tiedosta kiitän :)
3449
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

..vain kiima, joka voi tulla muutaman kerran vuodessa, tai parin viikon välein, ja kestää parista päivästä pariin viikkoon. Vuotoa ei ole, mutta varmasti huomaat kiiman, kissa tyrkyttää takamustaan ja huutaa ympäriinsä. Voi myös kuseksia ympäriinsä. Juttelussa kissahan ottaa katsekontaktia, mutta kiimassa juurikaan ei, silloin kissa on aivan muissa maailmoissa.

Kissan voit leikkauttaa jo puolivuotiaana, kiimaa ei todellakaan kannata odottaa.

Äänestä
  • Kiitoksia Sip-su tiedosta :)

    Äänestä

Kyllä sen kuulee

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietää kirjoitti:

että tyttökissalla on juoksut?
Tuleeko esim. verta kuten koirilla?
Kissani on normaalistikkin todella äänekäs joten juoksu-mouruaminen vaikea huomata.
Tiedosta kiitän :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu