Muutto on edessä parin viikon kuluttua ja ikkunat pitäisi kait pestä. Sisäpuolelta ne voi tietysti pestä, mutta entä välistä/ulkoa? Miten?
Ikkunoiden pesu talvella
4
1681
Vastaukset
- esim. auton ikkunanpesuneste
käy sellaisenaan tai vettä voi lisätä, jos on vahva neste. Tai aina voi lisätä veteen tilkan Sinolia tms. ainetta, joka ei jäädy. Ja hanskat käteen pestessä, nämä aineet kuivattavat käsiä.
- tarvi...
...pestä ikkunoita ku muuttaa. Pese sitten uudesta mihin muutat ja uusi asukas peskööt sinun vanhasta. Näin se menee!!
- kokemusta on - paljon
Noista liuottimista jää vain sinertävät raidat ikkunaat. Ei muuttaessa tarvitse talvella pestä ikkunoita - ei varmasti haittaa uutta asukasta, jos on normaalilla aivokapasiteetilla varustettuja. Ikkunoiden pesu tehdään keväisemmillä säillä.
- olisi...
... jos kokeilisit Lasolin ja veden sekoitusta? Toimii autonikkunoissa, miksei muissakin....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."
Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka1113317GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad?
GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad? Tänään jännittävä finaalilähetys491213- 831182
Tämä on kyllä heittämällä erikoisin ihmissuhde mitä on koskaan ollut
Hulluinta on se että ei edes ole varsinaista suhdetta minkäänlaista, mutta tuntuu kuin olisit elämässäni mukana koko aja561147Helikopteri pörrää ja POLIISIT on eristettynä pururadan vieressä!
Suojatehtävä pitää kiireisenä. Kulut ovat kovat!351072- 601027
Autolla puuhun
Halapahallin kohilla auto puuhun, lujaa on tultu ja ei oo pysyny hallinnassa. Taisipa olla lundin pojan auto, eipä tainn27930- 67888
- 53877
Tunnustan
Vaikka peitän sen erittäin hyvin niin tunnustan että pidän sinusta erittäin paljon, mieheltä naiselle39872