mobile phone tools

ohjelma..

asensin sen koneelle ja sitten kokeilin mukana tulleen usb johdon kanssa puhelimella, niin ei toimi, jotain modeemi vikaako? ihme juttu, tietääkö joku miten saisin toimimaan=?

1

542

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • osku31

      Asensitko puhelimen mukana tulleen ohjelmiston kokonaan? Ohjelmisto tarvitsee modeemiajurin puhelimelle, joka on siinä rompulla.

      Poista asennus ja asenna uudelleen. XP-käyttis ilmoittaa ainakin kun se löytää uuden laitteen siis sen puhelimen. Jos päivität se ohjelmiston sitten uudelleen live updaten kautta ( siis se motorola:n ohjelmiston live update) niin älä laita romppua levy kelkkaan vaikka se pyytää sitä, muuten se asentaa uudelleen "vanhan ohjelman" eikä kumpikaan pelitä kun molemmat käyttävät samaa modeemia.


      Kun olet saanut systeemin asennettua ja kytket puhelimen johtoon ja käynnistät ohjelman, se hakee vähän aikaa yhteyttä, jos se löytyy niin ainakin E1000 ja V3 mallin ohjelmistossa tulee näkyviin verkon tunnus esim. saunalahti tai elisa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      553
      9163
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      165
      6274
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      378
      5326
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      72
      4811
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      100
      4421
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4093
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      206
      4037
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      104
      2134
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      114
      1558
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      53
      1096
    Aihe