Samsung 811

Voiko joku kertoa mistä johtuu, että minun DVD laitteeni (Samsung 811) lukee paljon huonommin hieman naarmuisia/likaisia DVD -levyjä kuin muut DVD soittimet? Onko tätä mahdollista säätää vähemmän vikaherkäksi?
1220
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

että säätömähdollisuuta ei ole. Se on soittimen tekninen ominaisuus, huono sellainen. Jotku soittimet vaan on niin pirun kranttuja.

Putsaa nyt kuiteskin ne levyt jos niissä on likaa:=) On olemassa myös litkuja joilla niiden naarmujen vaikutusta saa vähennettyä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vmh kirjoitti:

Voiko joku kertoa mistä johtuu, että minun DVD laitteeni (Samsung 811) lukee paljon huonommin hieman naarmuisia/likaisia DVD -levyjä kuin muut DVD soittimet? Onko tätä mahdollista säätää vähemmän vikaherkäksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu