Olis tuossa farkku Primera tiedossa. Auto on 2.0 SLX -92 ml. 306tkm. Kuskin puolen lasinnostin ei pelaa. Mitä maksasitta tuomosesta kaarasta?
Todelinen
markkina-arvo
4895
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Maksimissaan 1000 euroa, mutta senkin vain jos auto on lähes ruosteeton.
Moi, noiden tietojen perusteella ei voi sanoa juuta tai jaata hinnasta. Riippuu yleisestä siisteydestä, korin kunnosta, ruosteesta, syökö kone öljyä, pitääkö ylim. ääniä, mitä korjauksia tehty jnejne. Kuskin puoleinen lasinnostin tuskin on ainoa vika autossa, paljon muutakin korjattavaa löytynee. Katso autotalli.com:sta tai nettiauto.fi:stä.
Noin vanha auto voi olla löytö, tai pommi.
tyyppivikana vitosvaihde ei kestä päällä kallis remontti
Omistin yhden 2,0 paljon enemmän ajetun kuin tämä. Vaihteisto toimi loistavasti.
5 vaihdevikoihin on yleensä olemassa järkevä syy ja primeran kohdalla vian voi aiheuttaa liian kuiva vaihdelaatikko. Vetonivelten stefat alkavat vanhemmiten vuotamaan ja tästä saattaa aiheutua se, että laatikossa on liian vähän öljyä ja 5 vaihde alkaa kulua.
ts. stefat kannatta vaihtaa joskus ja öljyn pintaa laatikossa voi tarkkailla. Tarkistustoimenpide on 5 minuuutin juttu. Stefat maksaa muutamia euroja kpl.
5 vaihteen kuluminen on siis estettävissä hyvin pienillä huoltotoimenpiteillä. Laatikko sinällään ei ole löyhä vaan kestää pääsääntöisesti auton iän.