onko

kuurna hyvä paikka asua? mielipiteitä kaivattais. Muuttoa harkitseva.
101183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

riippuu tietysti mihin päin kuurnaa ajattelit asettua. Enimmäkseen arvostettua omakoti-/rivitalo asutusta. Pari kaupungin vuokrataloryhmittymää löytyy, mutta eivät ole häiriöksi kovin laajalti.
Olen asunut täällä nyt viisi vuotta ja viihdyn hyvin.Keskustaankaan ei ole kauhean pitkä matka, kävellen taittuu 1o-30 minuutissa, riippuen missäpäin kuurnaa asuu. Koulu ja pari päiväkotia löytyy, jos niitä tarvitsee. Tervetuloa.

Äänestä

Tarkoittanet Kuurnaa? Eipä ole kokemusta,mutta karttaisin paikkaa kuin rutoa.

Äänestä
  • rutoa???

    Äänestä

  • ihmeen kirjoitti:

    rutoa???

    se Kuurna ole se kajaanin monaco siinä joen törmällä, prismaa vastapäätä? Missä olut virtaa kuin viini? Tervetuloa!!

    Äänestä

  • eikos kirjoitti:

    se Kuurna ole se kajaanin monaco siinä joen törmällä, prismaa vastapäätä? Missä olut virtaa kuin viini? Tervetuloa!!

    paikka. Juoppoja pöhöttyneitä viinin litkijöitä,koko kuurna täynnä.

    Äänestä

  • asuin kirjoitti:

    paikka. Juoppoja pöhöttyneitä viinin litkijöitä,koko kuurna täynnä.

    pub messeniuksen myötä. Nykyään kauniita naisia ja hintavia autoja yms..

    Äänestä

  • asuin kirjoitti:

    paikka. Juoppoja pöhöttyneitä viinin litkijöitä,koko kuurna täynnä.

    asuu. Väittäisin, että täällä on myös kaupungin kalleimpia taloja, ei pelkästään niitä juoppoja. Näitä kaupungin vuokrataloja, joissa ikävä kyllä usein nämä moniongelmaiset ihmiset asuvat, sijoitetaan jokaikiseen kaupunginosaan johonkin kulmalle. Eli emme me kuurnalaisetkaan ole heiltä välttyneet. Kannattaa katsoa mihin kulmalle itse sijoittuu. Itse asun omakotitalossa ja ihan rauhassa saa olla.

    Äänestä

  • lähti kirjoitti:

    pub messeniuksen myötä. Nykyään kauniita naisia ja hintavia autoja yms..

    oo toisinpäin, kauniita autoja ja hintavia naisia? =)

    Äänestä

asuin vanhempieni kanssa Kuurnassa 19 vuotta ja tykättiin asua siellä. Asuisin varmaan vieläkin mutta kun ei mieleistä taloa löytynyt pari vuotta sitten.

Äänestä
  • varmasti asuinpaikkana ihan jees, en tiedä kun ei oo omakohtaista kokemusta,mutta sukulaiset asui monta kymmentä vuotta. He ainaki tykkäs, asuivat omakotitalossa. eikä siitä oo pitkä matka kaupunkiin.Pääsee vaikka pyörällä tai kävellen nopeasti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tulija kirjoitti:

kuurna hyvä paikka asua? mielipiteitä kaivattais. Muuttoa harkitseva.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu