Uhkapeliesto pois?

Koneessa on Norton virustorjuntaohjlema. Päivityksen jälkeen ilmestyi uhkapeliesto??? eikä voi enää pelata lottoakaan. Kyselee salasanaa tms. eston poistamiseksi, vaikkei mitään salasanaa ole edes annettu. Missä voisi olla vika? Miten saa pois päältä?
6476
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Sieltä pelin asetuksista laitat homman kohdilleen.

Äänestä
  • Siis ohjelman (ei pelin) asetuksista.

    Äänestä

  • keke. kirjoitti:

    Siis ohjelman (ei pelin) asetuksista.

    Juu, mutta minkä ohjelman asetuksista?

    Äänestä

  • jagjag kirjoitti:

    Juu, mutta minkä ohjelman asetuksista?

    Sieltä Nortonin asetuksista se löytyy, katso ohjekirjasta.

    Äänestä

Tässä versiossa kuitenkin voi poistaa koko valvontaohjelman käytöstä... Sitten pääsee kaikille sivuille.

Katso löytyykö sinulta tuota paikkaa >valvontaohjelma

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jagjag kirjoitti:

Koneessa on Norton virustorjuntaohjlema. Päivityksen jälkeen ilmestyi uhkapeliesto??? eikä voi enää pelata lottoakaan. Kyselee salasanaa tms. eston poistamiseksi, vaikkei mitään salasanaa ole edes annettu. Missä voisi olla vika? Miten saa pois päältä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu