ne pese enään niitä viimeisiäkään volvojaan kun on kuin kaatopaikkoja kun tulevat vastaan
adr rys....änpää
eikö
155195
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
aikaa oli ne nättejä vielä ev aikaaan...
Niin kyllä ne vanhat paskat maalilla saadaan kiiltämään!!!!!
Pese sitä omaa koslaasi.Kai ne on tienaamas ku ei ne pihassakaan tuota tietääkseni.Ja kai sekin likaantuu suolatuilla teillä nolla kelillä.99% näistä kirjoittelijoista on niitä puukenkä/konttipellejä kehä kolmoselta.Terv.17v pölliautonkuljettajana
Aikaa olisi pestä mutta kun oulun pojilta loppuivat pelimerkit ja ehtivät myymään kaikki hallit,ennen kun veli venäläinen tuli ruplakasan kanssa.
"Liian"kallista pestä autoja viinikan erkin hallissa,puhumattakaan sinkon,tai aniaksen halleista.Powderin "callen" hallis sentään saadaan joskus käydä.
Missä tämä powderin Callen talli on,Turussa Urusvuorella jotain peseekö siellä rahtipesuja??
Eikös Haanpää Powderinkin ole ostanut.
taitaa "pesukarhukopla" hoitaa aateeärrän kaluston suihkuttelut niin sisältä kuin ulkoa...meinaan niinku oulun päässä.
Näyttää vanhoissa viinikan halleissa,liedossa,scanian vieressä,avantin teollisuusalueella,olevan powderin iso mainos seinässä.
Jaa missäs ne sellaiset ovat??Lappeehan on ollut kiinni tovin verran...Toisaalta kun urakalla ajaa niin eipä siinä pesuille saa palkkaa.Ja kuka nyt ilmaiseksi tekee.
Lappeessa seisoo aikapaljon torpparien autoja. tosin ilmaseksihan kuskit ajavatkin poljettuja linjoja, niin mikseivät pesisikin?
Oli Turun ohikulkutielle siihen Avantin tienhaarassa olevaan mainos/opaste tolppaankin ilmestynyt joku päivä oikein Powderin kyltti. Sama th missä on Transuotilankin kyltti.
Eikös Adr:llä sentään ole tallit vielä Valkeakoskella vai onko sekin myyty pois?
sulle kuulua kenellä missäkin tallit on? Huolehdi vain omasta tallistas.
oli tähän asti vähän niinkuin suojattuna,mutta nyt tilanne on valitettevasti pian sama kuin rahtipuolella,täys helvetti!kuskeille ja isännille,20vuotta katsottiin rahtiautoilua meidän perheessä,tuloksena miinusmerkkistä perintöä isältä-pojalle.onneksi tajusin mennä palkolliseksi hyvään säiliöautofirmaan!,sai hommattua perheelle kodin,auton ym.
Kyllä Haanpää autot kiiltää nyt ku on pakkasia. Pysyy puhtaana vaikka kilometrejä niellään. Ei suola paskassa pysy mikään puhtaana ees 10 kilsan ajon jälkeen
kyllä hampin autoja saa hinkata oiken palkan kans,mutta onko sitä talossa pesupoikana vai kuljettajana,200%:lla tunneilla varsinkin pistää hymyilyttämään vaikka ois kylki musta.kokeilkaapa,suosittelen!