maksaa!!! Yläkerran jätkää häiritsee kotirauhaani kaikin tavoin. Taas eilen rupeaa tuuletuskanavien kautta huutelemaan kommenttejaan ja huomioitaan. Saatanan mulkku, pyrkii kaivelemaan yksityisasioistani, vääntelee ja kääntelee omiksi totuuksikseen. Ja se helvetin paskapää vaan saa jatkaa, jatkaa ja jatkaa. Tammikuussa muilta naapureilta tule sille turpaan veto ilmoituksia jos ei jätkä pidä päätään ja stereoitaan hiljemmällä - vaan kauanpa rauhaa kesti - taas alkaa!!!! Niin, ja sitten kun siitä joku menee isännöitsijälle valittamaan, niin ressukka ja "aikuinen, henkisesti terve" mies rupee pesäpallomailan kanssa uhoamaan ovien takana!!!! VITTU MIKSEI TUOSTA PÄÄSE EROON!!!!!!!!!!!!!!
Tästä mun
pitää vielä
3552
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ilmeisesti asut kerrostalossa. Onko yläkerran jätkällä oma osake vai onko vuokralla? Asunto-osakeyhtiö voi antaa useita varoituksia, ja jos ne ei tehoa, voi asoy. ottaa osakkeen haltuun. Näin kävi yhdelle tutun tutulle, joka vietti häiritsevää elämää, kaverit nukkuivat rapparissa, stereoita huudatettiin yömyöhään jne. Isännöitsijän tehtävä on taata kotirauha kaikille asukkaille ja kaikin keinoin puuttua siihen, joka tätä rauha häiritsee. Jos koet henkeesi ja terveyteesi kohdistuneen uhkaa, hae lähestymiskieltoa. Näyttöä täytyy olla esim. pesäpallomailalla uhkailusta, ja siitä tehty rikosilmoitus. Koppalakit vaan paikalle aina kun hilluminen alkaa, siitä saadaan jotain konkreettista näyttöä.
viesti laitettu - jätkä sai vain suullisen varoituksen - poliisille on soitettu - kehoitus jättää huomiotta - seuraava askel on kai terveysasemalle soitto, sillä sairashan toi tapaus on - kuka terve rupeaa naapureitten kanssa tuuletuskanavien kautta seurustelemaan tai osoittaa älytöntä kiinnostusta toisen ihmisen asioihin - jätkä yhteen aikaan jopa juoksi mun perässä kaupungille!!!!!!!
ei kaa vaan tuukkalantiellä.