Sinä kesänä satoi usein. Tuona aamuna ei.
Heräsin tuntiessani lämpimien auringonsäteiden hyväilyn kasvoillani.
"Terve kaveri", se sanoi. "Nousehan jo ylös. Kello on jo vaikka mitä"
Olen joka kesä suunnitellut vaihtavani sängyn paikkaa tämän vuoksi, mutta suunnitelmiksi ne ovat jääneet. Toisaalta auringon säteet ehtivät saavuttaa minut vain viikonloppuisin ja siihen aikaan kun olisikin jo syytä nousta.
"Heippa loistava tyyppi, mitäs tänään?", kysyin siltä.
"Kimi lupasi tulla sulkista pelaamaan, jos on hyvä ilma - so, here I am"
"Yes, minä luotin sinuun"
Tempaisin peiton päältäni. Minulla oli hiki.
"Senköhän takia minulla seisoo", jatkoin jutteluani elämänvalon kanssa.
"Saanen huomauttaa että sinulla seisoo joka ikinen aamu ja aika usein niiden välissäkin."
Se oli oikeassa. Aamun ensi hetket ovat minulle eroottista aikaa. Katselin pikkuveljeäni silmästä silmään. Kosketin kevyesti terskan sileää pintaa.
"Moicca vaan sinullekin"
Teki mieli jatkaa, mutta ajattelin säästää paineet Kimille.
Niinpä hilasin itseni ylös ja lähdin törmäilemään kohti vessaa.
"Suotta säästelet, ei Kimi ole niitä miehiä", huikkasi aurinko perääni.
"Äh, olet vain kade - tirkistelijä"
Oikeassahan se oli, kuten aina. Kimi oli valitettavasti normaali kaveri ja kunnon kansalainen. Oli se välillä seurustellutkin, vaikka luulen että sillä ei nyt ole ketään.
Istuin pöntölle. Aamupissi on tehtävä istualtaan. Olen joskus jopa nukahtanut uudelleen toimituksen aikana nojatessani leukaani polvien päälle tuettuihin käsiini.
Kaluni seisoi yhä, joten kusemisesta ei tullut mitään. Päätin ajaa vähäisen partani ensin, jospa se sinä aikana rauhoittuisi.
Kimi tuli iltapäivällä kun istuin tupakalla taloni kuistilla. Tai paskat se minun taloni ollut. Olin onnistunut saamaan sen vuokralle pilkkahintaan kymmenen mutkan kautta.
"Reppu täynnä rusinoita?"
"Jep", vastasi Kimi hypäten pyörän selästä.
Pelieväät kilisivät repussa ja pyörä jatkoi vielä hetken matkaa ja kellahti sitten pensasaidan viereen kumolleen. Mietin että menettäisin varmaan hermoni jos joutuisin asumaan tuollaisen tyypin kanssa. Kimi oli aika huoleton kaveri. Hän asui kesäloman vanhempiensa luona jotka olivat jo joskus Kimin murkkuiässä luopuneet toivosta että hän siivoaisi huoneensa.
Kimillä oli keltainen hihaton paita ja harmaat puuvillaiset shortsit päällään. Huomasin miettiväni että tuon jätkän päälle käy vaate kuin vaate.
Kimi heitti mailan viereeni kuistille ja vei kaljat jääkaappiin. Sitten hän istahti viereeni avoin pullo kädessään.
"Olitko eilen bailaamassa?"
Katselin hänen ruskeita silmiään. Oikeastaan voisin katsoa niitä loputtomiin.
"En. Sä tiedät että noissa baareissa ei ole mulle mitään."
Kimi tiesi että en ainakaan naisten perässä kuppiloissa ravaisi. Kun aikanaan kerroin asiasta sydän pamppaillen, sain todeta että hänen mielestään asiassa ei ollut mitään ihmeellistä... piste. Sen jälkeen hänen kanssaan on ollut helppo olla.
"Tänään mä voisin päästää sut kolmeentoista pisteeseen"
Kimi virnisti. Hänen etuhampaiden välissä oli pieni seksikäs rako.
"Tänään minä hakkaan sinut mennen tullen", hän vastasi.
Olihan se mahdollista, vaikka kukaan ei ollut vielä voittanut minua kotikentälläni. Tosin Kimille olin joskus hävinnyt muutaman erän.
"Taidanpa minäkin hakea kaljan niin saat vähän tasoitusta"
Pelasimme paljasjaloin, kuten aina. Hiki sai Kimin ruskettuneen ihon kimmeltämään. Keskittymiseni herpaantui välillä kun katselin kuinka hänen kalunsa pompahteli shortseissa tuon notkean nuoren uroksen sulavien liikkeiden tahdissa.
Hävisin kaksi erää, mutta en yhtään peliä. Kävin pistämässä saunan päälle. Istuimme taas kuistilla jonne heinäkuinen iltaurinko kurkisteli pensasaidan raosta.
"No, kuis nyt suu pannaan?", kysyin
Kimi mutristeli suutaan. Hänen alahuulensa oli iso ja täyteläinen, oikeastaan se oli tosi seksikäs. Tuon suun olen kuvitellut usein kaluni ympärille villeissä aamupäiväunissani.
"Pelkkää tuuria"
Kimi huitaisi jakauksensa kuntoon ja hymyili. Hänen tummat hiuksensa olivat sivuilta lyhyeksi leikatut, päältä pitkät ja yleensä sekaisin.
"Haista itse", vastasin ja pörrötin hänen hiuksiaan.
Kimi läppäsi lujaa kämmenselällä paljasta vatsaani ja vedin Kimin suureksi riemuksi kaljaa keuhkoihini. Hän ei kaihtanut kosketustani kuten jotkut muut miespuoliset, niin sanotut ystäväni. Hän oli todellinen luonnonlapsi. Viaton, iloinen ja hassu Kimi.
"Tiedätkö miten sä voisit voittaa mut?"
"No?"
"Jos sä pelaisit ilman housuja niin mä löisin enemmän huteja"
Ah, sitä katsetta.
"Tota voiskin kokeilla joskus"
"Lupailet vain"
Kimi nosti kaljapullon huulilleen ja kohotti sen pohjan kohti taivasta.
Tuijottelin suihkuvuoroani odottaessa Kimin vaaleita pakaroita ja katselin kuinka vesi valui niiden väliin pitkin selkälihaksien muodostamaa uomaa.
Kimillä on yksi inhottava tapa. Ollessaan suihkussa, ihan missä vaan, hän leikkii kalullaan sitä pestessään. Ei pitkään, mutta sen verran että se näyttää tuon jälkeen minun silmiini aivan liian hyvälle. Ei poikkeusta nytkään. Kun Kimi kääntyi, hänen löylyn lämmittämä ja suihkun herkistämä kullinsa heilahteli kuin kaappikellon heiluri.
Yritin rauhoitella omaa aisaani etten olisi näyttänyt kiimaiselta tomppelilta oman vehkeeni kanssa.
Kimi oli istahtanut tilavan pesuhuoneen lattialle nojaten polvet koukistettuna seinään. Tein hänelle seuraa ja lysähdin puolihuolimattomasti hänen sivulleen.
"Ootko sä koskaan ajatellu että voisit olla miehen kanssa?"
Kimi katseli varpaitaan.
Pieni tuulenhenkäys sai pihlajanoksan taipumaan vasten avointa ikkunaruutua.
"E...en oikeestaan... tai oon... tai en mä tiedä"
Kimin katse kääntyi minuun. Nyt oli minun vuoroni katsella hänen sieviä varpaitaan.
"Jotenkin... mä en tiedä onko se oikein... onko se luonnollista"
Nojasin leukaani polveeni ja hiplasin hajamielisenä yhdellä sormellani Kimin varpaita ja jalkapöytää.
"Jos multa kysytään, niin seksin tarkoituksena on saada aikaan mielihyvää. Lastenteossa tarvitaan mies ja nainen, mutta rakkauteen ja rakasteluun ei."
"Niin, jotain tuollaista minäkin oon funtsinu"
Ilmassa oli lievää sähköisyyttä, joka on kuulemma vaarallista näin kosteissa tiloissa. Kimi ojensi minun puoleisen jalkansa suoraksi. Hänen jäykkä kalunsa oli kiinni hänen vatsassaan. Jos tuo johtui minun sormistani, niin voisin harkita vyöhyketerapeutin uraa.
Katseemme kohtasivat.
"Ootko sä muuten huomannu että sulla seisoo", sain sanottua nielaisuni jälkeen.
Luulen että oman kyrpäni nousuvauhti oli sellainen että voisin kuvitella sen lingonneen suihkusta jääneet vedet kauas olkapääni yli. Eikä se jäänyt Kimiltä huomaamatta.
"Niin muuten sullakin"
"Joo, aurinko väitti aamulla että mulla seisoo tuon tuostakin"
"Sä oot pimee"
En ehkä pimee, mutta ainakin silmissäni sumeni kun näin edessäni tuon nuoren pörröpäisen miehen joka tuntui itsekin olevan hieman hämillään tilanteesta. Meni Kimin viereen, levitin hieman jalkojani ja ohjasin hänet istumaan eteeni jalkojeni väliin. Kaluni painautui hänen alaselkäänsä vasten kun hän nojautui taaksepäin ja antoi hieman aristellen päänsä painua olkapäälleni.
Hyväilin sormenpäilläni hänen leukaansa, kaulaansa ja rintojaan. Kimin hengitys kertoi korvilleni hänen sisällään yltyvästä myrskystä. Kimi kääntyi hieman ja huulemme kohtasivat. Ensin varovasti, sitten yhä rohkeammin kunnes annoimme niille sekä kielillemme luvan elää omaa elämäänsä. Käteni laskeutuivat alaspäin ja kohtasivat tuon korkeuksia kurottelevan seipään. Tunsin pienen värähdyksen kulkevan Kimin kehossa. En koskaan, edes kuvissa, ole nähnyt kalua joka painautuisi yhtä tiiviisti vatsaan kiinni.
Kimi painautui takaisin olkaani vasten antautuen hyväiltäväkseni. Kostutin käteni suussani ja sekoitin sylkeäni hänestä valuvaan kiimaan kunnes käteni ja hänen tykyttävä kyrpänsä olivat liukkaita kuin märkä saippua. Tunnustelin tuon ihanan sauvan muotoja kaikilla sormillani, välillä nopeasti kutittaen, välillä taas hitaasti nautiskellen. Jos puristin sen käteeni hellästi ja pysäytin liikkeeni, alkoi Kimi vaatimaan lisää ja liikuttamaan lantiotaan. Terskan reunat tuntuivat sormissani kun hän survoi kaluaan hitaasti ylös ja alas.
Omat nesteeni olivat jo sotkeneet Kimin selkää. Pakaroitteni avulla sain oman kaluni seikkailemaan hänen selkänsä ja oman vatsani välissä.
Kimi näykki huulillaan korvanlehteäni ja tunsin hänen lämpimän kiivaan hengityksensä.
"Mä tuun", Kimi kuiskasi korvaani ja hänen vartalonsa jännittyi.
Ensimmäiset lämpimät suihkut lensivät päällemme sitten punainen turvonnut kalu alkoi pumpata spermaa käsilleni kun hyväilin varovasti hänen sykkivää terskaansa.
Hikiset ihomme olivat hävinneet välistämme ja tuon hetken yksi plus yksi oli yksi.
Kimi huokaisi pitkään, kääntyi ja valahti vatsalleen. Hän katsoi tykyttävää miehuuttani.
"Mitäs tälle pitäisi tehdä?"
"Kyllä sä tiedät, sähän oot mies. Musta tuntuu ettei sun tartte kun katsot sitä hetken, mä tuun jo siitä"
Sitä Kimi ei ilmeisesti halunnut, koska hän tarttui vaativasti kaluuni, painoi esinahan tiukalle ja painoi koko komeuden ahneesti syvälle suuhunsa.
Hänen kielensä tiesi paikat missä liikkua, huulensa kuinka puristaa, kätensä kuinka hyväillä.
En ollut valehdellut tippaakaan. Puristin lujasti Kimin olkapäitä ja tunsin kuinka nousin enkelten kultatuoliin. Aistin niiden hellät sormet kaikkialla kehollani. Valkoisilla siivillään ne viilensivät palavaa kehoani.
Varoen ja hitaasti laskivat nuo taivaiset olennot minut takaisin lattialle rakkaani viereen jatkamaa maallista taivallustani. Kuulin jälleen pihlajan oksien kahahtava kun ne katosivat taivaallisia tehtäviään hoitamaan.
Katselin raukeina Kimin suklaasilmiin.
"Ootko sä muuten huomannu että sulta valuu jotain suusta"
Kimi hyökkäsi päälleni ja suuteli minua.
"Niin muuten sultakin"
Sinä yönä emme enää rakastelleet. Joimme alasti kaljaa sängylläni ja tutustuimme toisiimme käsillämme ja hiljaisilla sanoillamme. Aikaiset linnut olivat napanneet jo monta matosta ennen kuin kietouduimme toisiimme ja vaivuimme uneen.
Siitä saisi aurinko meidät herättää. Huomaapahan sekin olleensa edes kerran väärässä, saakelin valonaama.
Heräsin tuntiessani lämpimien auringonsäteiden hyväilyn kasvoillani.
"Terve kaveri", se sanoi. "Nousehan jo ylös. Kello on jo vaikka mitä"
Olen joka kesä suunnitellut vaihtavani sängyn paikkaa tämän vuoksi, mutta suunnitelmiksi ne ovat jääneet. Toisaalta auringon säteet ehtivät saavuttaa minut vain viikonloppuisin ja siihen aikaan kun olisikin jo syytä nousta.
"Heippa loistava tyyppi, mitäs tänään?", kysyin siltä.
"Kimi lupasi tulla sulkista pelaamaan, jos on hyvä ilma - so, here I am"
"Yes, minä luotin sinuun"
Tempaisin peiton päältäni. Minulla oli hiki.
"Senköhän takia minulla seisoo", jatkoin jutteluani elämänvalon kanssa.
"Saanen huomauttaa että sinulla seisoo joka ikinen aamu ja aika usein niiden välissäkin."
Se oli oikeassa. Aamun ensi hetket ovat minulle eroottista aikaa. Katselin pikkuveljeäni silmästä silmään. Kosketin kevyesti terskan sileää pintaa.
"Moicca vaan sinullekin"
Teki mieli jatkaa, mutta ajattelin säästää paineet Kimille.
Niinpä hilasin itseni ylös ja lähdin törmäilemään kohti vessaa.
"Suotta säästelet, ei Kimi ole niitä miehiä", huikkasi aurinko perääni.
"Äh, olet vain kade - tirkistelijä"
Oikeassahan se oli, kuten aina. Kimi oli valitettavasti normaali kaveri ja kunnon kansalainen. Oli se välillä seurustellutkin, vaikka luulen että sillä ei nyt ole ketään.
Istuin pöntölle. Aamupissi on tehtävä istualtaan. Olen joskus jopa nukahtanut uudelleen toimituksen aikana nojatessani leukaani polvien päälle tuettuihin käsiini.
Kaluni seisoi yhä, joten kusemisesta ei tullut mitään. Päätin ajaa vähäisen partani ensin, jospa se sinä aikana rauhoittuisi.
Kimi tuli iltapäivällä kun istuin tupakalla taloni kuistilla. Tai paskat se minun taloni ollut. Olin onnistunut saamaan sen vuokralle pilkkahintaan kymmenen mutkan kautta.
"Reppu täynnä rusinoita?"
"Jep", vastasi Kimi hypäten pyörän selästä.
Pelieväät kilisivät repussa ja pyörä jatkoi vielä hetken matkaa ja kellahti sitten pensasaidan viereen kumolleen. Mietin että menettäisin varmaan hermoni jos joutuisin asumaan tuollaisen tyypin kanssa. Kimi oli aika huoleton kaveri. Hän asui kesäloman vanhempiensa luona jotka olivat jo joskus Kimin murkkuiässä luopuneet toivosta että hän siivoaisi huoneensa.
Kimillä oli keltainen hihaton paita ja harmaat puuvillaiset shortsit päällään. Huomasin miettiväni että tuon jätkän päälle käy vaate kuin vaate.
Kimi heitti mailan viereeni kuistille ja vei kaljat jääkaappiin. Sitten hän istahti viereeni avoin pullo kädessään.
"Olitko eilen bailaamassa?"
Katselin hänen ruskeita silmiään. Oikeastaan voisin katsoa niitä loputtomiin.
"En. Sä tiedät että noissa baareissa ei ole mulle mitään."
Kimi tiesi että en ainakaan naisten perässä kuppiloissa ravaisi. Kun aikanaan kerroin asiasta sydän pamppaillen, sain todeta että hänen mielestään asiassa ei ollut mitään ihmeellistä... piste. Sen jälkeen hänen kanssaan on ollut helppo olla.
"Tänään mä voisin päästää sut kolmeentoista pisteeseen"
Kimi virnisti. Hänen etuhampaiden välissä oli pieni seksikäs rako.
"Tänään minä hakkaan sinut mennen tullen", hän vastasi.
Olihan se mahdollista, vaikka kukaan ei ollut vielä voittanut minua kotikentälläni. Tosin Kimille olin joskus hävinnyt muutaman erän.
"Taidanpa minäkin hakea kaljan niin saat vähän tasoitusta"
Pelasimme paljasjaloin, kuten aina. Hiki sai Kimin ruskettuneen ihon kimmeltämään. Keskittymiseni herpaantui välillä kun katselin kuinka hänen kalunsa pompahteli shortseissa tuon notkean nuoren uroksen sulavien liikkeiden tahdissa.
Hävisin kaksi erää, mutta en yhtään peliä. Kävin pistämässä saunan päälle. Istuimme taas kuistilla jonne heinäkuinen iltaurinko kurkisteli pensasaidan raosta.
"No, kuis nyt suu pannaan?", kysyin
Kimi mutristeli suutaan. Hänen alahuulensa oli iso ja täyteläinen, oikeastaan se oli tosi seksikäs. Tuon suun olen kuvitellut usein kaluni ympärille villeissä aamupäiväunissani.
"Pelkkää tuuria"
Kimi huitaisi jakauksensa kuntoon ja hymyili. Hänen tummat hiuksensa olivat sivuilta lyhyeksi leikatut, päältä pitkät ja yleensä sekaisin.
"Haista itse", vastasin ja pörrötin hänen hiuksiaan.
Kimi läppäsi lujaa kämmenselällä paljasta vatsaani ja vedin Kimin suureksi riemuksi kaljaa keuhkoihini. Hän ei kaihtanut kosketustani kuten jotkut muut miespuoliset, niin sanotut ystäväni. Hän oli todellinen luonnonlapsi. Viaton, iloinen ja hassu Kimi.
"Tiedätkö miten sä voisit voittaa mut?"
"No?"
"Jos sä pelaisit ilman housuja niin mä löisin enemmän huteja"
Ah, sitä katsetta.
"Tota voiskin kokeilla joskus"
"Lupailet vain"
Kimi nosti kaljapullon huulilleen ja kohotti sen pohjan kohti taivasta.
Tuijottelin suihkuvuoroani odottaessa Kimin vaaleita pakaroita ja katselin kuinka vesi valui niiden väliin pitkin selkälihaksien muodostamaa uomaa.
Kimillä on yksi inhottava tapa. Ollessaan suihkussa, ihan missä vaan, hän leikkii kalullaan sitä pestessään. Ei pitkään, mutta sen verran että se näyttää tuon jälkeen minun silmiini aivan liian hyvälle. Ei poikkeusta nytkään. Kun Kimi kääntyi, hänen löylyn lämmittämä ja suihkun herkistämä kullinsa heilahteli kuin kaappikellon heiluri.
Yritin rauhoitella omaa aisaani etten olisi näyttänyt kiimaiselta tomppelilta oman vehkeeni kanssa.
Kimi oli istahtanut tilavan pesuhuoneen lattialle nojaten polvet koukistettuna seinään. Tein hänelle seuraa ja lysähdin puolihuolimattomasti hänen sivulleen.
"Ootko sä koskaan ajatellu että voisit olla miehen kanssa?"
Kimi katseli varpaitaan.
Pieni tuulenhenkäys sai pihlajanoksan taipumaan vasten avointa ikkunaruutua.
"E...en oikeestaan... tai oon... tai en mä tiedä"
Kimin katse kääntyi minuun. Nyt oli minun vuoroni katsella hänen sieviä varpaitaan.
"Jotenkin... mä en tiedä onko se oikein... onko se luonnollista"
Nojasin leukaani polveeni ja hiplasin hajamielisenä yhdellä sormellani Kimin varpaita ja jalkapöytää.
"Jos multa kysytään, niin seksin tarkoituksena on saada aikaan mielihyvää. Lastenteossa tarvitaan mies ja nainen, mutta rakkauteen ja rakasteluun ei."
"Niin, jotain tuollaista minäkin oon funtsinu"
Ilmassa oli lievää sähköisyyttä, joka on kuulemma vaarallista näin kosteissa tiloissa. Kimi ojensi minun puoleisen jalkansa suoraksi. Hänen jäykkä kalunsa oli kiinni hänen vatsassaan. Jos tuo johtui minun sormistani, niin voisin harkita vyöhyketerapeutin uraa.
Katseemme kohtasivat.
"Ootko sä muuten huomannu että sulla seisoo", sain sanottua nielaisuni jälkeen.
Luulen että oman kyrpäni nousuvauhti oli sellainen että voisin kuvitella sen lingonneen suihkusta jääneet vedet kauas olkapääni yli. Eikä se jäänyt Kimiltä huomaamatta.
"Niin muuten sullakin"
"Joo, aurinko väitti aamulla että mulla seisoo tuon tuostakin"
"Sä oot pimee"
En ehkä pimee, mutta ainakin silmissäni sumeni kun näin edessäni tuon nuoren pörröpäisen miehen joka tuntui itsekin olevan hieman hämillään tilanteesta. Meni Kimin viereen, levitin hieman jalkojani ja ohjasin hänet istumaan eteeni jalkojeni väliin. Kaluni painautui hänen alaselkäänsä vasten kun hän nojautui taaksepäin ja antoi hieman aristellen päänsä painua olkapäälleni.
Hyväilin sormenpäilläni hänen leukaansa, kaulaansa ja rintojaan. Kimin hengitys kertoi korvilleni hänen sisällään yltyvästä myrskystä. Kimi kääntyi hieman ja huulemme kohtasivat. Ensin varovasti, sitten yhä rohkeammin kunnes annoimme niille sekä kielillemme luvan elää omaa elämäänsä. Käteni laskeutuivat alaspäin ja kohtasivat tuon korkeuksia kurottelevan seipään. Tunsin pienen värähdyksen kulkevan Kimin kehossa. En koskaan, edes kuvissa, ole nähnyt kalua joka painautuisi yhtä tiiviisti vatsaan kiinni.
Kimi painautui takaisin olkaani vasten antautuen hyväiltäväkseni. Kostutin käteni suussani ja sekoitin sylkeäni hänestä valuvaan kiimaan kunnes käteni ja hänen tykyttävä kyrpänsä olivat liukkaita kuin märkä saippua. Tunnustelin tuon ihanan sauvan muotoja kaikilla sormillani, välillä nopeasti kutittaen, välillä taas hitaasti nautiskellen. Jos puristin sen käteeni hellästi ja pysäytin liikkeeni, alkoi Kimi vaatimaan lisää ja liikuttamaan lantiotaan. Terskan reunat tuntuivat sormissani kun hän survoi kaluaan hitaasti ylös ja alas.
Omat nesteeni olivat jo sotkeneet Kimin selkää. Pakaroitteni avulla sain oman kaluni seikkailemaan hänen selkänsä ja oman vatsani välissä.
Kimi näykki huulillaan korvanlehteäni ja tunsin hänen lämpimän kiivaan hengityksensä.
"Mä tuun", Kimi kuiskasi korvaani ja hänen vartalonsa jännittyi.
Ensimmäiset lämpimät suihkut lensivät päällemme sitten punainen turvonnut kalu alkoi pumpata spermaa käsilleni kun hyväilin varovasti hänen sykkivää terskaansa.
Hikiset ihomme olivat hävinneet välistämme ja tuon hetken yksi plus yksi oli yksi.
Kimi huokaisi pitkään, kääntyi ja valahti vatsalleen. Hän katsoi tykyttävää miehuuttani.
"Mitäs tälle pitäisi tehdä?"
"Kyllä sä tiedät, sähän oot mies. Musta tuntuu ettei sun tartte kun katsot sitä hetken, mä tuun jo siitä"
Sitä Kimi ei ilmeisesti halunnut, koska hän tarttui vaativasti kaluuni, painoi esinahan tiukalle ja painoi koko komeuden ahneesti syvälle suuhunsa.
Hänen kielensä tiesi paikat missä liikkua, huulensa kuinka puristaa, kätensä kuinka hyväillä.
En ollut valehdellut tippaakaan. Puristin lujasti Kimin olkapäitä ja tunsin kuinka nousin enkelten kultatuoliin. Aistin niiden hellät sormet kaikkialla kehollani. Valkoisilla siivillään ne viilensivät palavaa kehoani.
Varoen ja hitaasti laskivat nuo taivaiset olennot minut takaisin lattialle rakkaani viereen jatkamaa maallista taivallustani. Kuulin jälleen pihlajan oksien kahahtava kun ne katosivat taivaallisia tehtäviään hoitamaan.
Katselin raukeina Kimin suklaasilmiin.
"Ootko sä muuten huomannu että sulta valuu jotain suusta"
Kimi hyökkäsi päälleni ja suuteli minua.
"Niin muuten sultakin"
Sinä yönä emme enää rakastelleet. Joimme alasti kaljaa sängylläni ja tutustuimme toisiimme käsillämme ja hiljaisilla sanoillamme. Aikaiset linnut olivat napanneet jo monta matosta ennen kuin kietouduimme toisiimme ja vaivuimme uneen.
Siitä saisi aurinko meidät herättää. Huomaapahan sekin olleensa edes kerran väärässä, saakelin valonaama.
Vastaukset 14
Vanhimmat
No ainaskin oli erikoinen...Kirjottele vaan lisääkin !
kiva mutta vähän äitelä..*sori*
Ihan hyvä tarina ja erilainen pitkään aikaan...odotan innokkaana seuraavaa novelliasi !:)
Kertakaikkiaan upea novelli!
Oikein kekseliäästi kirjoitettu, ei pelkkää äheltämistä :)
Tosiiiiiiiiiiiiiiiiii sairasta!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mun mielestä taas EI ollut sairasta vaan...no pikkuveljeni kertoi että tarina oli erinomanen...
Nannaa...Minä tykkäsin tästä..*mums* !
melkein kuin lupaili jotain, mutta tiivis tunnelma vaihtui pelottavaksi epämääräisyydeksi ja 'laimeaksi keppanaksi.' Vielä jonkinlainen paha ja selvä arkipäiväisyyden tunne loppua kohti on jutun peruspuutteena.
*
Mitä pahaa arkipäiväisyydessä on? Mä ainakin luen mielelläni todenmakuisia tarinoita enkä mitään kiillotettua fantasiaa. Arjen pienet yksityiskohdat ja ihmisten puutteet tekevät tarinoista koskettavia ja uskottavia.
Makunsa tietty kullakin, mutta jotenkin nyppii tuo puhuminen jonkin itseoikeutetun kriitikon suulla. "jonkinlainen paha ja selvä arkipäiväisyyden tunne loppua kohti on jutun peruspuutteena". Ughh, kriitikko on puhunut. Totuus on lausuttu. heh.
Minuakin ärsyttää nuo kaikentietävät kriitikot.
Ei se haittaa jos novessa on kielioppivirheitä tai muita puutteita ! Se kyllä haittaa jos joku lopettaa kirjottamisen näiden kaikentietävien arvostelijoitten takia !:( Menkää itteenne immeiset !
no kai senkin saa ääneen sanoa, jos ei tykkää jostakin novesta tai jos siinä joku ärsyttää ?!!!:(
Koko tarinasi on niin todellinen,tuskin pelkkää mielikuvitusta = tosi upea. Osasit nostaa kiinnostusta (ja kiihotustani) tarpeeksi pitkän johdattelun mukana, ennen kuin menit suoraan asiaan. Todistuksena nyt on tahmeat kädet ja hyvä olo. KIITTI!
siis tämä oli aivan mahtava!