Onko kellään kokemuksia glnd tuotteista?
onko täyttä huijausta vai auttaako johonkin vaivaan oikeasti?
ainakin hinnoista päätellen pitäisi olla hyviä...kun luontaistuotekaupoistakin saa paljon edullisemmin vitamiineja ymv
onko täyttä huijausta vai auttaako johonkin vaivaan oikeasti?
ainakin hinnoista päätellen pitäisi olla hyviä...kun luontaistuotekaupoistakin saa paljon edullisemmin vitamiineja ymv
Vastaukset 23
Vanhimmat
Olette uskomattomia !
Kyllä, koko elämä on täyttä huijausta, joten ei kannata ryhtyä mihinkään, jos tuollaisia asioita pelkää. Mitä muuten ylipäättän noin paljon pelkäät, että et voi edes kysyä asettamatta kysymystä pilkallisesti ?
Mietihän vähän, mistä vaivat syntyvät ?
Eikö ne synny siitä, että keho ei saa riittävästi toimintaansa tarvitsemia ravintoaineita ?
Emmehän me sunkaan voi täällä palstalla tietää, mitä Sinun elimistösi eniten tarvitsee. Emmehän me täällä palstoilla tiedä, millaiset ruokatavat sinulla on, mitä ja miten syöt. Ja onko Sinulla millaisia vaivoja !
Joten kyllä Sinun on luotettava siihen tuotetta esittelevään henkilöön. Vai onko Sinun ja esittelijän välillä luottamuspula ?
Luottamuspulalta minusta tuntuu, kun kysymyksesikin asettelit viitaten luottamuspulaan (huijausta).
Otappa ryhtiä, ja keskustele avoimin mielin sen esittelijän kanssa. Sieltä se parhaiten tieto tulee.
Kuten itsekin totesit, luontaistuotekaupoista saat samat aineet paljon edullisemmin. Niissä goldenin tuotteissa ei ole mitään ihmeellistä paitsi sikamainen hinta
Olin joskus goldenin myyjä, meitä opetettiin miten kaikki vitamiinit sun muut pitää kehua ihmeaineiksi. Tutullani oli harvinaisen kiiltäväkarvainen kissa ja pidimme usein tuote-esittelyjä hänen luonaa. Ja väitimme toki että se kissakin syö goldenin vitamiineja :)
Vai että oikein myyjä ! Sepä hauskaa.
Kauppias, joka ei pystynyt eikä osannut myydä ja nyt sitten valittaa täällä kolkkoa kohtaloaan, kuten aina, syy on siinä jossain toisessa.
Ihmettelen vaan miten tuo viitsii energiansa ja aikansa tuhlata tuollaiseen räyhäämiseen?=D
(Mitä pelkäät?-tyyppi)
Varmaan oot itse tuotteen myyjä?=D
Eihän kukaan ole pakottanut sinua vastaamaan kyselyyni?
Saa kai täällä asioista kysellä,ehkä kuulostin epäilevältä koska tämän(kin) alan markkinat on huijareita pullollaan,itse sen myös henk.kohtasesti kokenut.
Eikä kukaan kai halua sairauden lisäksi kaupanpäällisiksi myös rutiköyhyyttä?!
Itse en ainakaan haluaisi sitä enkä myöskään siedä muitten vähempiosaisten tai sairaiden hyväksikäyttöä,huijaamista.
No mistä se kenkä nyt puristaa ? Äksyn räksyn... vaiko muuten vain pitää äitellä ?
glnd ja golden on kaksi eri asiaa
kuinka on mahdollista tällainen toiminta? onkoedes alaillista rahastaa jäseniltä?
Mikäli osaat lukea tuoteselosteita ja ymmärrät mitä ne myös tarkoittavat voit aivan hyvin ostaa vastaavia tai jopa parempia tuotteita itse - ilman verkosto lisää.
Mikäli ei itseltä tuo onnistu valitse kauppa jossa on vaikka fytonomi kauppiaana.Hänen pitäisi osata neuvoa sinua.
Joten älä maksa turhasta.
Mutta jos arvostat laatua, maksa siitä. Halpaa tusinatavaraa saat syödä tupla-annokset ja monasti jäät vielä vajauksen puolelle.
Verkostomarkkinointi bisneksenään on oma asiansa, mutta kyllähän goldenin tuotteet ihan laadukkaita ovat; luonnollisista ainesosista kasattuja ym. Huijausta luontaistuotteet pääsääntöisesti eivät ole, mutta vain harvoin hyvin tehokkaita.
....mutta goldenit ovat ****** kalliita, asiantunteva ostaja löytää parenpiakin halvemmalla!
Joo,samaa mieltä kyllä että hinnakkaita ovat!!!pitäisi sen puoleen kyllä olla myös parempia kuin luontaistuotekauppojen tuotteet mutta sen verran kuulostaa sekin epävarmalta että itse kyllä valitsen luontaistuotekaupat...
Mittepä sanotte, jotta kun sammoo tuotetta on apoteekissa, ja verkostomarkkinayhtiössä, ja tuotteen hinta apoteekissa n. 40-45 € kalliimpi?
rahoille on varmaan jokaisella parempaa käyttöä. on moraalitonta yrittää myydä sairaille ihmisolle humpuukia.
mihinkään gnld humpuukiin,käy ainakin ensin luontaistuotekaupassa tsekkaamassa hinnat ja vaikuttavien aineiden määrä. ei gnld saa myydä edes c-vitamiinia vahvempana kuin 60mg.apteekissa maksaa 50x500mg tabletti alle 4 €
noin 5 vuotta sitten kun osa kavereistani hurahti tähän pyramidihuijaukseen(kaikki kaverisuhteet alkoivat maksamaan) niin erään vitamiinivalmisteen kehuttiin sisältävän " HYDROKVARKKEJA" jotka räjäyttävät kuona-aineet pois soluista.. varo, varo varo !!!
Tutustukaa ensin kehon luonnollisiin tarpeisiin. Lukekaa,Esim. Susanna Ehdin; Itsensä parantava ihminen, jos ette itse tiedä mitä keho on aikojen alusta tarvinnut. Kaikki vitamiinit, kivennäis- ja hivenaineet on silloin osattu, kehon tuntemuksen mukaan, hankkia luonnosta. Aiemmin on kuoltu, ja vajauksia on ihmisillä ollut, mutta ei silloin ole tutkittu ihmistä kokonaisuutena tarpeineen ja puutteineen. Nyt kun on tietoa, kuinka moni kuitenkin tuhoaa elimistönsä väärillä elintottumuksilla???? Synteettinen ei elimistöä tue, luonnosta pitäisi saada kaikki. Saammeko nykyruuasta??? Oliko ennen vanhaan lisäaineita, säilöntäaineita, väriaineita???? Villieläimillä on vielä vaistot tallella....esim. Norsulauman johtaja vie laumansa sellaiselle lammikolle tai paikalle, mistä tietää tärkeitä ravintoaineita saavansa....Ihminenkin on eläin, joka osaa paremmin luultavasti ajatella....Joten kehon tarpeet ja puutostilat pitää kuunnella jokaisen kohdallaan, ja täyttää hupenevat varastot oikeilla aineilla.
normaali terveellinen ruoka riittää, harvoin tarvitaan humpuukiaineita.
tulisi ensin kysyä koko homman laillisuutta.onko
oikein rahaataa liittymis-/jäsenmaksut, jotka menevät toiselle verkoston jäsenelle? Tämä on verrattavissa ketjukirjehommaan, joka on Suomessa kiellettyä. varokaa huijareita, joille maksatte.
Hei,
Olen vuosikausia syönyt näitä tuotteita ja epäilen, että nekö aiheutti kasvaimen synnyn. Olin urheilullinen ja söin terveellistä ruokaa, mutta lisäksi käytin näitä tuotteita. Miettikää ihan totta, kannattaako kalliilla hinnalla
pilata terveytensä.
Minulla on ollut kasvaimia elämäni aikana uskomattoman monia aina syöpäkasvaimiin saakka, mutta en ole silloin tiennyt GNLD tuotteita olevankaan, niin että kannattaa tosiaan miettiä ennenkuin laukoo suustaan perättömiä puheita. Sinulla siis on mukamas olemassa näyttöäkin siitä vai mutenko vain ilkeyksissäsi yrität levittää paskapropakandaa? VAi kuulutko sinäkin siihen perstuntumalta johtopäätöksiä tekeviin raukkoihin?
Samaa puppua kuin Activet sun muut. Kun totuttaa itsensä niihin, elimistö alkaa tarvitsemaan niitä pysyäkseen jotenkin kunnossa. Yks söi Activea aikansa ja lopetti, niin lopetti kakkakin tulemasta, että silleen.
tämä on kyllä väärä paikka keskustella aiheesta.jos kysyt kyseisen yrityksen jälleenmyyjältä, hän kehuu gldnin taivaisiin....jos kysyt firman toimintatavan vihaajalta, hän haukkuu sen alimpaan h...vettiin....
ammattilaisen ja amatöörin erottaa se että ammattilaisen tieto pohjautuu faktoihin ja amatöörin tieto pohjautuu siihen että "minusta tuntuu...."
ite en oo osallisena missää verkostomarkkinointifirmassa, mutta noista kannattaa ITSE etsiä faktoja eikä kysellä toisten mielipiteitä.....