Olen aloittamassa okt:n rakentamista ja keittiökaupoillekin menossa. Ajat buukattu Topi-keittiöön, Domus-Centeriin ja Puustelliin. Onko Puustellin silmään pissiminen joku yleismaailmallinen ilmiö eli kannattaako sinne edes vaivautua, kun aika on muutenkin kortilla? Asiallisista tiedoista kiitollinen ja iloinen.
Puustellista olisi kysyttävää!!
sasu
83297
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
.. Just joo. Voi jeesus sentään.
Jos aika on kortilla niin älä mene.. vaikka voisitkin saada ihan hyvän suunnitelman ja tarjouksen. En ole havainnut silmään pissimistä sen enempää tai vähempää Puustellilla kuin muillakaan, mitä sitten tarkoitatkin asialla. Vältä kuitenkin Keittiö.nettiä.
Mitäs huonoa keittiö.netssä on?
.. löytyy kunhan selaat keskustelupalastaa taaksepäin tai laitat hakusanaksi Keittiö.net.
En ala tässä toistamaan..
Paljon olen kuullut negatiivista mm. täältä. Mainettaan parempi firma silti. Itse olin tyytyväinen suunnitteluun, tavarat tulivat ajallaan ja oikein, kaikki virheettömiä. Ainut oli se allasjuttu (tuolla alempana keskustelu siitä), sekin on sovittu myyjän kanssa, tosin en jaksanut alkaa rahoja ruinaamaan takaisin enkä mitään hyvitystä saanut. Annoin kuitenkin siitä palautetta myyjälle.
Palvelu ko. myyjän kanssa muuten pelannut todella hyvin, ei mitään muuta valitettavaa. Moni tuttavani (8) on hiljattain ostanut Puustellilta kalusteet, yhdenkään en ole kuullut moittivan palvelua tai mitään Puustellista. Tieten riippuu missäpäin asioi?
Mielestäni kannattaa vaivautua, me saimme paljon halvemman tarjouksen kuin Petralta- täysin samoin varustein. Vielä jos saisin tietää missä paikkakunnalla asioit...?
kautta ei mene työaikaa hukkaan.
meillä on kaikki sujunut loistavasti. Sitä mukaan kun keksin muutoksia, lähetettiin puustellista uudet kuvaversiot tulevasta keittiöstä. Palvelu muutenkin oli mutkatonta ja asiantuntevaa.
3700 e hommasin tarvikkeet itse maksoi karva päälle 1000 e siihen sisältyi vielä extrana liesituuletin.Niin eihän se raha ole kaikille tärkeää.
maksaa silmäänkusemisesta extraa kaikki tapahtuu yleensä samaan hintaan.