J:llä

nimiehdotuksia kaivattaisiin. Ois kivaa jos nimi ois vielä jotenkin erikoinen. Mikäli tulee poika, nimi ois Jimi.
10995
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Janessa hyvä nimi?
Minusta sopisi hyvin yhteen poikasi nimen kanssa kun ovat jotenkin ns. saman tyylisiä.

Äänestä

Jolanda
Jessi, hyvä???
Janna
Jenita
Jade
Jasmin
Julita

Äänestä

Jefimia
Jelena
Juliana
Juulia
Juuli
Julita
Julitta
Justiina
Janiina
Janniina
Jessiina
Jeriina
Joelina

Äänestä
  • Oikeita sekasikiöitä nimeksi! AAApuaaaa!!

    Äänestä

  • joanina??

    Äänestä

Juljaana tai Juudit?

Äänestä

Juliska, Jasmiina, Jade, Jolanda, Jessi, Jennika, Jekateriina, Janita,Janette, Julietta, Juliaana, Jertti, Jertta...

Äänestä

nimittäin Juuli

Äänestä
???????

Äänestä

Nyt alkaa hieman hahmottua kuvaa siitä, mitkä nimet pääsevät harkintaan ja mitkä ovat totaalisen hylättyjä. Kiitokset siis kaikille vastanneille hyvistä ja kauniista ehdotuksista!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


alkavia kirjoitti:

nimiehdotuksia kaivattaisiin. Ois kivaa jos nimi ois vielä jotenkin erikoinen. Mikäli tulee poika, nimi ois Jimi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu