UFOt

Näin unta jossa olin ulkona. Oli ilta, ja näin taivaalla valoja, yritin paeta rakennusten taa piiloon, mutta sininen kirkas valo ympäröi minut ja minut siepattiin. Olin ihan helvetin peloissani.en tiedä säpsähdinkö osin hereille. sitten näin jotain muuta unta. oonkohan kattonu liikaa scifileffoja.
3258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

leffoista juontuu.

Äänestä

Itse olen nähnyt unessani ufoja kolmeen otteeseen ja viimeisimmällä yritin piiloutua nurkan taakse ja siitä lähtevä sinertävä valo valaisi koko pihan.

Muulloin unissani ne on muodostaneet kuvioita taivaalle.

Äänestä
  • Epätietoisia aikoja ja pelkotiloja maailman menosta jota koko ajan syötetään tv:tä päivät pitkät plus lehti meedia lisää tuulta myllyyn.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jarkko kirjoitti:

Näin unta jossa olin ulkona. Oli ilta, ja näin taivaalla valoja, yritin paeta rakennusten taa piiloon, mutta sininen kirkas valo ympäröi minut ja minut siepattiin. Olin ihan helvetin peloissani.en tiedä säpsähdinkö osin hereille. sitten näin jotain muuta unta. oonkohan kattonu liikaa scifileffoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu