http://koti.mbnet.fi/mr_oizo/Upload/Roina/Ajo-ohjeeet.wmv
Mielestä tuollaiselta tyypiltä pitäisi ottaa ajolupa pois pysyvästi.Taisi ohittaa keltaisilla enemmän kuin muuten, hurjastelun lisäksi.
Tällaisiako uhoojia tännekin kirjoittelee?
Kaahailuvideo löytyi netistä
22
6202
Vastaukset 22
- että..
koko tyypillä on edes ajolupa?
- motoristi.
"Tällaisiako uhoojia tännekin kirjoittelee?"
Tämä on moottoripyöräily osia joten eiköhän tänne kirjottele ihan tavalliset motoristit ikään ja sukupuoleen katsomatta..enempi niitä kaahailiota taitaa löytyä muista foorumeista.. ei pidä yleistää- jep jep
Kuski ajoi ihan näyttävästi!Jos taidot riittää ja muut ei joudu vaaraan niin antaa mennä!
- tuo
nyt muka jotain uutta? Eiköhön mies tuomionsa saanu, että turha ruveta tuomitsemaan jossain suomi24:n palstoilla yhtään ketään.Tais tulla vielä rankemmalla kädellä tuomiota elikkäs ehdollista vankeutta jos en väärin muista.
- SEpe
Hämmästyttää todella,kuinka joku vapaaehtoisesti jättää henkikultansa aivan kohtalon armoille.
Yksi ainoa auto sivutieltä eteen ja se on siinä.
Sinänsä ajoi kyllä ihan hyvin, jos asiasta jotain myönteistä on haluaa löytää. - oli kovin
Keulimisen ja törkeän ohittelun lisäksi ei tainnut muuta ollakaan. Aikamoisia lukemia suorilla näytti kiertävän, mutta taajamassa oli kuvaa nopeutettu.
En arvosta moista, mutta kärpäsestä saa härkäsen.- KYNKKI
TÄSSÄ NÄIT NS.MOPOILIA MITEN MOOTTORIPYÖRÄÄ AJETAAN VAIKKAKIN HIEMAN YLINOPEUTTA OLIKIN,MUTTA OSASI ASIANSA.
- horge
vittuun
- äidinpikkupöllöpää
olihan aikamoista menoa meinas pappaa ruveta hirvittämään olenhan vasta 37vuotta moottoripyöräillyt eikä silti moinen tykki käsissä taitais pysyä.
mutta ajellaan iisisti eletään pitempään
kesä on jo ovella.
ducatiukki
- Kiki
Mittaria vähän räplätty ja nopeutettu videoo, jee jee!
- ma_ke
kiki näyttää taas viisauttaan.
kumma kun et väitä et sillä videolla oleva pyörä on mopo - tfgyhnju
ma_ke kirjoitti:
kiki näyttää taas viisauttaan.
kumma kun et väitä et sillä videolla oleva pyörä on mopoIte huomannut kohtukasia jossa oli vähän nopeutettu? sen huomaa ihn pyörän liikkeistä, ja muutaman auton vilkusta.
Pääsisinköhän mäkin nettiin jos virittelisin mun Hero Winneriin digivideokameran ja asentiasin digimittarin mut säätäisin sen 26" pyörälle ja körröttelsin Turun keskustassa (tyhjillä kaduilla tietenkin) ja pyöräteillä 60km/h mut mittari näyttäis 300km/h ja kaikki vaan vilahtais ohi, kyllä tulsi kommentia et oon hullu äijä!
Sit aini kiihdytyksis nostais mittari/kamerasysteemiä vähän ylöspäin.
Mut mä kuvaisinkin ton TALVELLA kun on lunta maassa! - KYNKKI
OLEN OLLUT ITSE SAMANMOISESSA KYYDISSÄ EI TUNTUNUT,ETTÄ MITTARIA TAI MINUN SILMIÄNI OLISI VIRITETTY....
- videomies
Miehen pitäis ajaa varmaan neljää sataa, että mutkat tulee noin nopeasti vastaan. Kaikkihan voi vertailla noihin muihin kaahailuvideoihin, missä ajellaan samaan malliin. Hyvin kaveri ajelee, mutta kuten sanottu ei ihan noin nopeasti. Filmi on kuin Chaplinin tuotannosta.
- Tex Willer
Pollarit oli eri mieltä koska antoivat sällille sakot,otti kortin pois, ja taisi saada vielä ehdollista.
- Sen
Huomaa vaikkapa siitä että prätkän vilkku ja muutamian autojen vilkut menee melkoista tahtia! ja muutenkin aika nopeutetun oloinen, huomaa etenkin käännöksissä
- videomies
Tex Willer kirjoitti:
Pollarit oli eri mieltä koska antoivat sällille sakot,otti kortin pois, ja taisi saada vielä ehdollista.
Kyllähän nuo pyörän mittarissa olevat nopeudet pitää paikkansa. Taitaa jotain 260 olla kovimmillaan, mutta välillä ei nopeutta ole kuin 80 ja meno on aikamoista. Autojen ja motarin vilkuista sen jo huomaa, tuskin kuitenkaan koko kylällä on vilkkureleet rikki. Lisäksi hiekkatiellä ajetaan kuin kisaenskalla, jokainen kyykyllä hiekkatietä ajanut tietää kuinka hirveä sellainen on hiekalla ajaa.
Miten nämä videoiden tyypit muuten jää kiinni? Eihän kuskin naamaa eikä muutakaan näy, vai ottavatko poliisit nettisivujen kautta kiinni, vai ilmoittavatko sivulliset rekkarin perusteella?
- To-Y
Pari aika itsari ohitusta näytti olevan. Muuten kuvaa oli kyl nopeutettu vaikkakin mittari näytti oikeaa.
On noita parempiakin nähty.nopeutettu, kuulee äänestä parhaiten milloin
oikea nopeus, olis ollut paljon parempi katsottava oikealla nopeudella.
Muutenkin järetöntä touhua normaali liikenteen seassa.
- Klonkku
...näyttäny olevan näpiis tuo ajaminen, ihme ku ei lipannu.
Toivottavasti tappaa ittensä ennen ku jonku sivullisen. Vaikka eikös tuo juttu oo jo oikeudessa käsitelty. - juupa juu
oli nopeutettu ja sen nyt näki niistä autojen vilkuista niin helposti, että on aika huonosti tehty video..
- mopo tutkija
haluun tietää et milt sivult se video löytyy
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid135865En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene44637Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi21578Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.110543- 36532
Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal50525- 56502
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et34468Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää119452Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni22427