Hotellivinkkiä Pariisista kaivataan :)

Helinä Pariisissa

Hei, onko kellään antaa hyvää vihjettä, lähinnä Bastillen alueelta, keskitasoista hotellia, joka osuu hintaluokkaan n. 60-80e/yö? Meidän matkan ajankohta on heti pääsiäisen jälkeen ja tarkoituksena on olla neljä yötä perillä. Ei oikein raaskin maksaa hotellista 100e tai enemmän per yö.

Kiitos!

2

852

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pariisiin, hi-hii...
    • asiallinen_tuntija

      Pieni ja kodikas Hotel De La Sorbonne:

      http://www.france-hotel-guide.com/h75005sorbonne.htm

      Olimme kahdestaan romanttisella viikon lomalla Pariisissa, ja tämä oli käsittämättömän edullinen ja mukava. Metroasemia, ravintoloita ja nähtävyyksiä aivan lähellä; Notre Damekin kävelymatkan päässä. Rauhaisaa ja kaunista seutua. Hotelli on heti Pantheonin naapurissa ja kätevässä pääsee myös Rue De Mouffetardille suklaa- ja hedelmäostoksille. Suosittelen lämpimästi tätä löytyä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      37
      4052
    2. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      100
      3554
    3. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      113
      3492
    4. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      78
      3215
    5. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      88
      3194
    6. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      86
      2865
    7. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      39
      2676
    8. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      47
      2539
    9. Mikä on luonteesi parhain ominaisuus

      ja mikä huonoin?
      Ikävä
      69
      2523
    10. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      97
      2322
    Aihe