LVI suunnittelu Oulun seudulla

Moi,

Olisko kellään heittää mitä mahtaa maksaa LVI suunnittelu 2-kerroksiseen taloon johon tulee kaukolämpö/vesikiertoinen lattialämmitys ja muut normaalit tamineet ?
4867
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Itse sain tarjoukset 700 ja 800 euroa.

Äänestä
  • Meillä maksaa LVI-suunnitelma, KVV työnjohto ja koko urakka tarvikkeineen 12 000 euroa.

    Äänestä

  • Pilkku kirjoitti:

    Meillä maksaa LVI-suunnitelma, KVV työnjohto ja koko urakka tarvikkeineen 12 000 euroa.

    Kun on noinkin halpa. Älä säästä suunnittelussa, se on kaiken ydin. Älä suunnitteluta LVIS-kuvia millään asentajalla joka sivutöikseen niitä piirtelee, vaan ammattilaisella. Säästät vielä pitkän pennin, kun nuo tärkeät

    Äänestä

Pari- kolmesataa euroa, jos ei halua maksaa turhasta. Jos tiedät mitä haluat, asioiden laittaminen paperille ei maksa sen enempää.
Suunitelman tekijä pitää olla aina vähintään LVI- teknikko. Tavallisen asentajan suunnitelmat eivät mene läpi rakennusvalvonnastakaan, kuin korkeintaan poikkeustapauksessa jos asentaja rakentaa itselle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rakentaja kirjoitti:

Moi,

Olisko kellään heittää mitä mahtaa maksaa LVI suunnittelu 2-kerroksiseen taloon johon tulee kaukolämpö/vesikiertoinen lattialämmitys ja muut normaalit tamineet ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu