Tätä tänään, huomenna jotai muuta

Tämä ei tänään tahdo kantaa nimeä
Tämä ei tänään tahdo paljastaa kliseitä

Tämä ei tänään tahdo nukkua sen vierellä joka ei kanna
Tämä ei tänään antanut olla muistamatta

Tämä ei tänään tahdo vapaata
Tämä ei tänään tahdo mitään

Paitsi
Laula minulle tänään.
Minulle.
1124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

laulaa? En häpeä enää, en vain halua jakaa itsestäni ihan kaikkea. Kirjoittaminen on minulle sopivin ilmaisumuoto, pystyn ilmaisemaan itseäni täydellisesti mutta en kuitenkaan ole täysin alasti muiden edessä. Se olkoon minulle leivän lähde, laulun ja tanssin pidän vain itseäni varten, niitä en myy.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tQri kirjoitti:

Tämä ei tänään tahdo kantaa nimeä
Tämä ei tänään tahdo paljastaa kliseitä

Tämä ei tänään tahdo nukkua sen vierellä joka ei kanna
Tämä ei tänään antanut olla muistamatta

Tämä ei tänään tahdo vapaata
Tämä ei tänään tahdo mitään

Paitsi
Laula minulle tänään.
Minulle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu