Syystä koska en ole pahemmin pohjoismaita kierrellyt ja nyt olisi sitten senkin aika.... kysyn teiltä kokeneimmilta pohjoismaiden matkaajilta: Olen tekemässä kierroksen kesällä asuntoautolla. Ensin olin suunnitellut Ruotsi- Norja-Tanska mutta sitten aloin miettimään että jospa siinä sittenkin on liikaa(aikaa n.max.4 vkoa). Paljonhan siinäkin ehtii mutta jos haluaa muutakin kun ajaa paikasta toiseen?? No asiaan... Tiedän toki että Ruotsi ja Norja ovat aivan erilaiset maat joten onkin vaikea karsia jompikumpi pois. Mielipiteitä: kumpaan kannattaisi mennä? Tokihan sinne toiseen ehtii sitten toisella kertaa:)
Pohjoismaiden kierros kesä06
1
763
Vastaukset
Ja kyllä 4 viikossa saa aivan tarpeeksi kiertääkkin vaikka molempiakin katsoa.
Tuossa upea tarinat ja kuvat Norjanreissuista
kannattaa katsoa ja vähän suunnitellakin siitä, sillä tuossa on löydetty melkein ne parhaat maisemat mitä sieltä löytyy, ainakin mitä itse on siellä kierrellyt.
Se linkki tuossa alla ja sieltä pääset alalinkilla Grönröösin sivuille jotka kannattaa kanssa katsoa, on paljon tietoa yleensä.
Yksi asia vielä, jos auto on yli 6 metriä, niin lauttamaksut 2-3 kertaset alle 6m. sen auton maksuista hyvä tietää jos paljon lauttoja osuu reitille.
http://www.arijanina.net/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 543018
- 612841
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p462381Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa422371- 632137
- 552035
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?411005Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit115946Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.123909Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit38884