kuvasuhde

Toisissa sanotaan että kuvasuhde on : 16:9, 4:3...ja toisissa vaan pelkkä 16:9...en mistään ole saanut tietoa kumpi pitää paikkansa. Mikähän on Epson EMP-TW20 -videoprojektorissa
1276
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

www.epson.fi

Jos saat selville jostain tykin "aidon" resoluution tahi "natiiviresoluution", niin näistä lukemista voi yksinkertaisella matematiikalla selvittää aidon kuvasuhteen. Ko. Epson muistaakseni 854:480 joka on siis 16:9 Moni tykki toki pystyy näyttämään kaikenlaisia kuvasuhteita...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kokemuksia kaivataan kirjoitti:

Toisissa sanotaan että kuvasuhde on : 16:9, 4:3...ja toisissa vaan pelkkä 16:9...en mistään ole saanut tietoa kumpi pitää paikkansa. Mikähän on Epson EMP-TW20 -videoprojektorissa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu