Hei!
Voisiko homeopatialla poistaa lasten ruoka-,ym.allergiat? Vastatkaa. :) !!!
Voisiko homeopatialla poistaa lasten ruoka-,ym.allergiat? Vastatkaa. :) !!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Olen homeopaattisessa hoidossa ruoka-allergia takia ja edistystä on jo tapahtunut! Tarkista kuitenkin että homeopaatilla on pitkä kokemus, sillä alalla on myös epäpäteviä.
kokemusta homeopatiasta 20 vuotta, mutta jos on puutostauti, se ei riitä. Uskomatonta mutta totta, mutta me tarvitsemme,vaikka yritämme syödä terveellisesti, vitamiineja ja mineraaleja enemmän kuin voimme ymmärtää. Vielä kymmenen vuotta sitten homeotapia auttoi, mutta tänä päivänä meidän suolisto voi niin huonosti, että meidän täytyy kiinniittää suoliston hyvinointiin huomiomme.
Eli ennen homeopaattisen hoidon aloittamista söin kourakaupalla vitamiineja, sillä puutoksia oli paljon (tutkittu verestä). Oikein pahaa allergiaa ei edes pääse syntymään ilman vitamiinipuutoksia. Ja jatkoin homeopatialla.
Kuten tuossa jo edellisistä viesteistä kävi ilmi, niin monien allergioiden taustalla voi olla vääränlaiset ravintotottumukset. Nykyään syödään ihan liian vähän vihanneksia tai juodaan vettä puhtaana(!) ilman mehutiivisteitä ym. Valkoinen teollinen jauho, raffinoitu (valkaistu) sokeri ja margariinit ovat myrkkyjä keholle. Vaikka homeopatia on parhaimmillaan hyvinkin tehokas hoitomuoto, ei sekään tuo pysyviä tuloksia ellet tee jotain "syylle". Mutta voit ottaa homeopatian tueksi auttamaan ja nopeuttamaan elimistön uudistumista. Sanomattakin lienee selvää, että tässä tapauksessa valitse hyvä kokenut homeopaatti. Kysele ja kuulostele. Väärissä käsissä homeopatialla voi saada paljon pahaa aikaiseksi, joten ennakkotutkimus kannattaa tehdä huolella. Onnea matkaan!
Hei,
Homeopaattisen hoidon yhteydessä olen nyt myös jättänyt pois teollisen sokerin, einekset, viljatuotteet lähes kokonaan. Syön marjoja, hedelmiä (nyt kun jo pystyn homeopatian ansiosta!), kanaa, lihaa, keitettyjä vihanneksia ja vähän maitotuotteita (jotkut joutuvat jättämään senkin pois). Teen itse ruokani.
Verenvuoto suolistosta on loppunut ja kunhan suolistoni paranee (kaikilla allergisilla on ohutsuolen nukkapinta vaurioitunut) niin saatan päästä allergioista KOKONAAN eroon! Siis myös eläin- ja siitepölyallergiasta.
Sinä päivänä kun suolistoni on niin hyvässä kunnossa että voin syödä mansikoita yli 15 vuoden tauon jälkeen niin se on juhlaa.
Kymmenen vuoden aikana olen nähnyt usean allergikon oireiden häviävän kokonaan.