En muista, missä tätä ollaan kysytty aikaisemmin, mutta kun minulla on Microsoft Office 2003 Englannin kielinen versio. Ja myöhemmin sain siihen kielipaketin, niin miten tuo toimii? Kielipaketin asennus mielestäni sujui, mutta en saa niitä Office -ohjelmia kuitenkaan Suomen kieliseksi vaihdettua.
Microsoft Office 2003
4
864
Vastaukset
- suomea
Kokeileppa klikkailemalla näin:
Käynnistä - (Kaikki) ohjelmat - Microsoft Office - Microsoft Office -työkalut - Kieliasetukset. Sieltä pitäis saada muutettua kotimaan kielelle.- olen yrittänyt
... mutta ei onnistu sittenkään.
Joku mättää. olen yrittänyt kirjoitti:
... mutta ei onnistu sittenkään.
Joku mättää....että tuo kielipaketti on tarkoitettu ainoastaan oikolukua varten. Jos sinulla on englanninkielinen Word, niin se on ja pysyy enlanninkielisenä, kunnes hankit suomenkielisen version ja asennat sen.
- ajattelin nyt
zeta-j kirjoitti:
...että tuo kielipaketti on tarkoitettu ainoastaan oikolukua varten. Jos sinulla on englanninkielinen Word, niin se on ja pysyy enlanninkielisenä, kunnes hankit suomenkielisen version ja asennat sen.
Niin minäkin olen ajatellut. Se oli kumma juttu, että kielipaketin lisäämisen jälkeen esim. Mikrosoft Outlookissa tuli jonkun tietyn valikon tekstit suomenkieliseksi mutta muuhun se ei vaikuttanut. Ainakin jotkut lopputervehdysteksti valikko tuli suomen kielellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1672824
- 2012097
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.562012- 711776
- 921658
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91541- 841268
- 811080
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2001041- 951039