Etunimi Niklas, mikä sopisi toiseksi nimeksi? Niklas Tapio. Töksähtääkö?
Ei uusmuodikkaita Micoja, ei tyttömäisiä Jonneja, vaan perussuomalainen miehekäs nimi toiseksi. Ei mielellään kyllä M:llä alkavaa :) Ehdottakaa.
Niklas, mikä toiseksi
12
2155
Vastaukset
- Täti
Niklas Oskari, Niklas Hermanni, Niklas Eevertti, Niklas Anselmi... Niklas Tapiokin kyllä menettelee.
- on tällainen
Konsonanttiin loppuvan nimen kanssa sopii mielestäni parhaiten kaksi lisänimeä, ensin Niklas, sitten lyhyt, sitten pitkä, siis yhteensä kolme. Esim. Niklas Antti Johannes tai Niklas Saku Petteri.
Mutta jos ette halua kolmea nimeä, niin Niklas Oskari tai Eemeli, itse laittaisin vokaalilla alkavan nimen. S:llä alkava tuntuu sopivan tuohon kolmen nimen rimpsuun, mutta ei oikein pitkä S:llä alkava. - Juhani??
Niklas Juhani olisi minusta oikein hyvä!!
- Anonyymi
Jasu 😂. Järkyttävää
- Åke
Niklas Torsti Sakari, Niklas Leo Tapio,
Niklas Atte Santeri..- sasas
On aivan ihana!! Kiitos kaikille vastanneille.
Tälle nimelle on vaikea keksiä toista nimeä mutta yritetään..
Niklas Nikolai
Niklas Eero
Niklas Risto Samuel- tällaisen nimen
Niklas Nuutti Kristian
- Liisa-Maria
Minusta Tapio on vähän liian erityylinen kuin Niklas, joten nimiyhdistelmä ei ole kovin onnistunut. Ihan hyvä nimi Tapio silti on.
- vaikka
Miksi et keksi itse??? Tavan tollukka jos ei omalle lapselleen osaa nimeä keksiä!!
- :)...
Mä oon aikonu antaa omalle pojalle nimen Niklas Benjamin.
- Anonyymi
ei jää kauas erittäin hyvä nimi rento ja reipas :)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1171597
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991458Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy35839Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29809Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50746Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?34708Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56698Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37690Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s42669Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37653