Onko muilla samoja ongelmia, että näyttö menee yksinkertaisesti pimeäksi (vaikka virrat säilyvät päällä)???
Vein puhelimeni huoltoon juuri tämän ongelman takia. Sain sen eilen takaisin, mutta sama ongelma on näköjään puhelimessa edelleen. Usein tämä näyttö menee pimeäksi juuri silloin, kun saan/lähetän tekstiviestin. Simpukan alaosassa virrat kyllä ovat päällä (valot palavat), mutta näyttö on pimeä. Ongelma häviää kun ottaa virrat pois ja laittaa uudestaan päälle...mutta tämäkin on turhauttavaa, sillä näyttö saattaa pimetä kymmeniä kertoja päivän aikana!! Ja silloin kun näyttö pimenee,ni puheluja ei voi ottaa vastaan...eikä tietenkään muutenkaan käyttää puhelinta, kun ei nää mitä näytössä tapahtuu.
V3:n näyttö
3
984
Vastaukset
- Krisse 68
Ei tuo ole normaalia puhelimen toimintaa. Vie luurisi takaisin huoltoon, jos eivät saa toimimaan, sinun kuuluisi saada uusi luuri, jos takuu on voimassa.
Itselläni sama puhelin, on käyttäytynyt aika moitteettomasti...- näin toiminkin...
Juu, vein luurin takaisin liikkeeseen josta sen ostin. Lähettävät taas uudelleen huoltoon :(, mikä kestänee sen pari viikkoa (en tajua mikä siinä kestää).
Motorola kuulemma vasta kolmannen "huoltotoimenpiteen" jälkeen kykenee myöntämään sen, että puhelin on virheellinen (joka oikeuttaa kuluttajasuojalain mukaan uuteen tuotteeseen tai korvaukseen).
Ostin puhelimeni 25.11. Ekan kerran vein sen huoltoon 4.2. eli puhelin on juuri ja juuri 3 kuukautta vanha...josta huollossa olo aikaan on mennyt 2,5 viikkoa ja nyt se aika vaan taas kasvaa. Takuutahan siinä on se vuosi...ja siihenkin kyllä tulen vaatimaan lisäaikaa, sen takia että huollossa olo aikoihin on mennyt niin pitkä aika siitä.
vituttaa suoraan sanoen tälläinen...ei jäänyt kovin hyvä maku suuhun MOtorolasta. Aina aikaisemmin olen omistanut NOkian ja ei ikinä ole ollut mitään probleemia.
- Kyllästynyt
Ihan sama homma mulla. Järki lähtee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 672801
- 462544
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4312207- 792118
- 951946
- 321682
- 121516
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171477Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?251274Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil181155