Kokemuksia Cabaretesta?

Hanna

Ollaan lähdössä miehen kanssa 9.3.06 Cabareteen, hotellina on WW Tangerine. Onko kellään sieltä kokemuksia / vinkkejä? Muista paikoista tuntuu paljon olevan mutta ei cabaretesta.

Matkakuume nousee.... :))

6

1294

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • käynyt

      Cabarete on aika pieni tylsä paikka.
      Käytännössä kilsan pätkä maantietä jonka
      molemmin puolin kaljabaareja, bordelleja
      ja hotelleja.
      Hyvä paikka jos olet surffailuhullu sillä
      on saaren tuulisinta aluetta ja surffareiden
      suosiossa.

      • opaste

        Taidat olla itse aikas lailla tylsä. Jos siellä kerta on niin hemmetin tylsää niin miksi olet siellä käysyt useasti????


    • dom

      Käyppä katsomassa Sonera Plazan sivuilta niin löytyy matkakokemuksia sekä varmaan vastauksia ja muutakin tietoa Dominikaanisesta Tasavallasta. Itse olemme lähdössä Puerto Platan maaliskuun 9 päivä.

    • maassa maan tavalla

      Paljon luimme tätä palstaa ennen matkaa ja "pelon sekaisin" fiiliksin matkaan lähdimme. Mutta maassa maan tavalla. Capare on pieni kylä, mutta jos lomalta hakee lepoa, lämpöä ja uimismahdollisuuksia, niin hyvin viihtyy! Yhtään bordellia emme nähneet, paikallisilla kulkuneuvoilla pääsee lähes ilmaiseksi liikkumaan naapurikaupunkeihin ja retkiä voi ostaa vaikka joka päivälle, jos kylän pienuus ahdistaa. Sekin hyvä puoli Caparetessa oli, että iltaisin pystyi täysin turvallisesti liikkumaan, toisin kuin Puerto Platassa, jossa turisteilla ei ole mitään asiaa iltaisin hotellialueen ulkopuolelle.

      Caparetessa on monentasoisia ruokapaikkoja, mutta hotellinnehan on all inclusive. Älkää eksykö hotellin järjestämään esittelyyn vaan kieltäytykää siitä kohteliaasti.

      Hyvää lomaa! Pääkaupunkiin kannattaa käydä tutustumassa paikallisten järjestämällä matkalla, on paljon edullisempi ja hyvin pärjää englannilla.

    • 9200

      Oltiin ko.hotellissa tammikuun lopussa. Cabarete on mielestämme hyvä paikka lomailuun. Oltiin vuosi sitten Puerto Platassa Occidental grand Flamengossa ja mielestäni on hotellit likimain saman tasoisia. Famengossa ehkä parempi allasalue, mutta Tangerinessa paljon paremmat ja siistimmät hotellihuoneet. Cabaretessa tuulee usein, mutta meitä se ei ainakaan häirinnyt, päinvastoin! Aurinko paistoi tammikuussakin kuumasti ja tuuli tuntui sopivasti vilvoittavan. Rannat on hyvät ja niillä on mukava tehdä vaikka pitempiäkin kävelylenkkejä. Hauskaa lomaa!

      • 9200

        Niin ja hotelliesittelyyn ei kannata mennä. Me suostuimme esittelyyn ja sovimme että se on seuraavana päivänä klo 10.00. Odottelimme aikamme ja sitten esittely peruttiinkin. Seuraavana päivänä sama soutaminen ja huopaaminen! Monta kertaa vain odoteltiin ja esittelyyn ei päästy. Sitten jo viimesellä kieltäydyttin esittelystä. Ois voinu tehdä lomalla muutakin ku odotella jotain turhaa hotelliesittelyä. "Esittelijän" nimi oli Tino.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      95
      7287
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      357
      6368
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      58
      3713
    4. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      29
      3449
    5. Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa

      Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?
      Ikävä
      192
      1941
    6. Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?

      Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os
      Tv-sarjat
      17
      1648
    7. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      60
      1383
    8. Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?

      Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps
      Tv-sarjat
      18
      1376
    9. Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!

      Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv
      Tv-sarjat
      1
      1280
    10. Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."

      Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m
      Tv-sarjat
      1
      1257
    Aihe