eivät näköjään sovi samalle koneelle, onko muilla samoja kokemuksia.
Linux sinällään toimii moitteetta, mutta tämä 98 aika selkeästi tykkää huonoa linuxin olemassa olosta samalla kiekolla. Eipä silti, kun saan sähköpostin toimimaan Welhon kanssa, niin lopetan windowsin käytön
Linux sinällään toimii moitteetta, mutta tämä 98 aika selkeästi tykkää huonoa linuxin olemassa olosta samalla kiekolla. Eipä silti, kun saan sähköpostin toimimaan Welhon kanssa, niin lopetan windowsin käytön
Vastaukset 6
Vanhimmat
kerro enemmän, minkälaisia ongelmia on tullut?
mikä distro sinulla on?
kyllä tässä yks ysikasiongelma saadaan hoidettua ja molemmat käyttikset sopuun :)
on rh 7 jotain ja 98. 40 gigan kovalevy, joka half and half kummallekin. Ei pitäisi loppua tila winiltäkään.
Probleemaa on siinä, että ennen linuxin asennusta 98 toimi kohtalaisesti. Rh lisäämisen jälkeen, koko ajan joku sovellus kaatuu tai käyttis kaatuu. Mitään erikoisempaa virheilmoitusta ei tule.
Rh toimii luotettavasti, jopa gnome toimii suht vakaasti.
oliko se osio, jolle asensit linuxin olemassa, ennen asennusta esim osioimattomana tilana tai windowsin käytössä vai pienensitkö vain olemassaolevaa osiota?
Jos jälkimäistä niin muistitko defragata levyn ensin? Oireista päätelleen ehkä saattaisi olla ongelma.
Oletko jo kokeillut perinteistä "asenna windows uudestaan" -lääkettä? Ja muista pitää redhatin buuttikorppu käsillä, että saat buutattua rh:n uudestaan. 98 pyyhkii bootloaderin yli!
En minä mitään muuta tähän hätään osaa sanoa.
Ei tuo 98 tajua edes linuxin olemassa oloa.
Oletko kutistanut windowsosion liian pieneksi?
Jo pari vuotta ihan nätisti yhdessä... vielä kun onnistuisin imuttamaan tuon redhat 8.0... elämä hymyilisi :)
eli lyhyesti:
mitä ongelmia sähköpostin kanssa?
lähettäminen, vastaanotto vai molemmat?