Roope

Onko nyt uusissa Keski-Himoksen rinteissä ruuhkaa vai onko perinteisesti niin että suomalaiset hiihtää niisä helpommissa rinteissä?
2251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Juu siis nimimerkki ja otsikko toisinperin.

Äänestä

Kun itse kävin siellä avajaisviikonloppuna vajaa kuukausi sitten, niin ei rinteissä ollut ruuhkaa lainkaan, mutta siinä yhdessä ainoassa yksirivisessä ankkurihississä, joka palvelee kaikkien kolmen rinteen lisäksi vielä niitä siirtymäreittejäkin, olikin sitten ruuhkaa senkin edestä.
Ymmärrän toki, että hiihtohissit ovat kallita investointeja, mutta kalliiksi sekin tulee kun asiakkaat kyllästyvät seisoksimaan hissijonoissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Keski-Himos kirjoitti:

Onko nyt uusissa Keski-Himoksen rinteissä ruuhkaa vai onko perinteisesti niin että suomalaiset hiihtää niisä helpommissa rinteissä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu