Laukaan

Millane työpaikka on laukaan rahtiautot onko tietoo kellään
52445
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ihan kiva mutta ois parempi jos maksas tessin palkan eikä kilometri palkkaa.

Äänestä
  • ::joopa joo. sementinajo on jees ja pytyt makeet..mutta jos sitä "ajetaan" kaikki ne yllättäin tulevat vapaat (ei pakolliset tauot).Ei sitä kestä kukaan.Elikkä epäkohtia löytyy ja toivonkin omasta ja kaikkien puolesta että, kuskia kuunnellaan ja se helvetin palkkaus systeemi mietitään uusiksi..ja vapaat niin että vois lähteä kodin ulkopuolelle ilman että puhelinpäivystys on päällä!!!

    P.S Tiedän mistä puhun

    Äänestä

kilometri hinta plus muut työntekijän etuuisuudet on puolitettu mm. pvr, työtä kyllä saa tehdä yötä päivää pyhää arkia.

Äänestä
  • Kannattas käy talossa töissä ennenku puhuu tollasta. oon ollu laukaalla jonkunaikaa (vuosia) töissä ja ei oo vara palkasta valittaa mutta väitänpä että että meillä tienaa paremmin mitä tessin palkalla. tosin sitä ei ehkä saavuteta samallai mitä haanpääläisiä näkee korottamassa tuntipalkkaa ja ajelee tuol isoilla teillä 70km/h.

    Äänestä

  • 50 vuotta ajettiin perkele, kalusto oli mitä oli.Nyt kun tiet ja kalusto on melkein ok niin ja 620 kavioo, ei saa aijaa.Kun asioista päättää ihmiset joilla on pelkka polkupyörä ja senkin omistamme me..ja yleensä naispuolinen liikenneministeri???Jota ei voi ymmärtää täyspäinen???Ja eikös suomen laki kiellä väkisinmakaamisen, vai mitä?Ministeri voi kokeilla kun tulee töistänsä niin pannee maaten vaikka ei nukuttaisikaan.Kun 11 tuntia tulee täyteen ja pitäisi lähteä töihin yötämyöten ja nukkunut ehkä 5 min...turvallisuus tieliikenteessä on taattu. vai mitä??

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Rahtiautot kirjoitti:

Millane työpaikka on laukaan rahtiautot onko tietoo kellään

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu