Mitkä kaupungilla pyörivät autot ärsyttävät teitä eniten ? Tai ovat muuten vaan tyhmiä, noloja tai övereitä
Minun mielestäni ärsyttävin on se Sierrojen maineen pilaava keittiönpöydän kokoisella spoilerilla varustettu tarroja täyteen lätkitty pörisevä ja tärisevä ford sierra. mikä lienee. ärsyttävä auto.
Minun mielestäni ärsyttävin on se Sierrojen maineen pilaava keittiönpöydän kokoisella spoilerilla varustettu tarroja täyteen lätkitty pörisevä ja tärisevä ford sierra. mikä lienee. ärsyttävä auto.
Vastaukset 34
Vanhimmat
kaupungilla pi**urallia ajavat autot ärsyttävät... nimim. hankkikaa elämä.
Niin ärsyttävät sua,kun kukaan niistä autoista ei kelpuuta sua kyytiin,kun oot niin ruma ja läski!
ovat kieltämättä älyttömän noloja, jos nyt niissä autoissakaan ei hirveästi hurraamista ole. Menkää puristelemaan finnejä kotiin. Katukuva ja -ilma pilaantuu.
heti kun hyppäät saimaaseen ja ilma paranee kun pidät turpas kii!
Kiitos mehevistä nauruista :) Eipä tosiaan tarvitse olla pyrkimässä yhteenkään autoon, löytyy tällaiselle tasokkaalle muijalle ihan oma kyydittäjä. Et taida itse saada ketään kyytiin, katkeruus paistaa läpi...
DÖSÄ!
pilluralli on parasta mitä lappeenrannassa on!!
Milla on nääs ns. tasokas lappeenrantalais-böönä. Eli kuuluu sarjaan maahiset, joulupukki ja taitava naiskuski ;)
ja kaikki muutkin autot =)
teinisladittajia kun tullu noin teinimäisiä kommentteja pari kipaletta!
mut siis miun silmiin ja korviin särisee seuraavat mauttomat ja tyylittömät teinimäiset ominaisuudet autossa:
-tummennetut lasit vanhoissa rupuautoissa, varsinkin jos kaikkia laseja ei oo tummennettu vaan pelkästään takalasit
-kaikki tarrat ja lappuset ja mainokset (en nyt tarkota taksien ym. virallisten autojen mainostekstejä)
-bum-bum-bumbutibumbum keskellä päivää ja 10km/h pitkin valtakatua lippiksen lippa kohti taivasta
-käsien roikottaminen ikkunasta olevinaan "leuhkasti" vaikka näyttää nololta
-kaikenmaailman kuviomaalaukset ja lieskat
-hemmetinmoiset sivulevikkeet ja madallussarjat
johonki täysin epäurheiluautomaiseen vanhaan
romuun
-jälkikäteen leikatut ja liimatut spoilerit
-erikoisputket esim martelius jotka pörisee
tökerösti
tuossa nyt tälläsen 20-v naisen näkökulmaa. tuollasia autoja häpeen ite. tuota listaa vois vielä jatkaa, jos jaksais. onko kellään lisättävää.. ?
nii ja taksit kyl ärsyttää ku ajelevat välillä vähä turhan itsevarmasti ja etuoikeutetusti.
onneks tääl on viel paljo uusia hienoja tyylikkäitä autoja joita ajaa liikennesääntöjä noudattavat tyylikkäät kuskit. muutama uus honda accord, kaikki uudet isot audit ja bemarit... niissä silmä lepää, varsinki kun niiden pesusta huolehitaa kelillä ku kelillä :) kiitokset siitä, parantaa lappeenrannan katukuvaa huomattavasti.
"tummennetut lasit vanhoissa rupuautoissa, varsinkin jos kaikkia laseja ei oo tummennettu vaan pelkästään takalasit"
Ootko sitte sen pidemmälle miettiny tai ottanu selvää että miks vaan takalasit yleensä on tummennettu?
Oisko sen takia, että etulaseissa ne tummennukset on tavallaan kielletty täällä suomessa... Ei tykkää katsastusmiehet... Eikä niistä kyllä näe oikein läpikään hämärällä...
Kokeile omaan autoos, jos sellaisen omistat, pitkillä kunsillä ne on sitte helppo repiä irti, kun poliisit pysäyttää.
Ja milläs autolla "neiti" liikkuu itse?
Nissan micra veikaan...
Ihankun vähän kateus paistaisi läpi.
Katsos kyllä ne nuoret kasvavat ulos niistä autoistaan.Ostavat sitten vanhempana sen micran...
Chill!
Nissan Micrassa on?? Ei taas pitäisi puhua yhtään asiasta josta ei tiedä. Vai onko sulla itselläsi Micra ?
Mulla muuten on,ihan omasta vapaasta tahdosta vaikkakin pakon sanelemana.
voi olla omasta vapaasta tahdosta pakon sanelemana?? HÄ?
No ei TODELLAKAAN ole semmoista renkailla varustettua koirankoppia!
Ne pitäs kieltää lailla!
Vapaasta tahdosta = itsehän minä sen ostin, rekisteröin nimilleni, jopa vakuutuksenkin otin, vapaaehtoisesti.
Pakonsanelemana = entinen meni romuksi, ja joku piti saada,ei ollut yhtään enempää aikaa kuin ei rahaakaan. Siinä se, ei mikään mahdoton yhtälö.
Renkailla varustettu koirankoppi, sanoi joku. Tjaa-a, niinpä, mutta vieläkään en osaa olla kateellinen.. tai no, naapurin tajuttoman hieno pakasta vedetty uuden karhea volvo vähän riipaisi, mutta kateelliseksi en itseäni tunne.
Ei sitä kadehtimalla saa kuin pahan mielen. Täyttelen tänä iltana kaikki mahdolliset tilaus- ja arvontakupongit,laitan ei-kuoreen ja postitan kun seuraavan kerran ajelen kopillani postilootan suuntaan.
Toisilla meistä on terve itsetuntemus ja riittävät sukupuolielimet, joten meidän ei tarvitse korostaa sukupuoltamme hankkimalla niinsanottua "peniksenjatketta". Joillekin meistä riittää Micra, sillä auto on vain auto. Sen tarkoitus on kuljettaa paikasta A paikkaan B. Kun elämässä on riittävästi kaikkea muutakin, ei tarvitse "tehostaa" itseään naurettavalla autolla.
Micra kun ei ole vaan auto,vaan kanankoppi.
Aika tylsää ajella pelkästään paikasta
A paikkaan B...
Itse käyn usein myös paikassa C:kin,mutta...Ehkä sillä kanahäkillä ei ilkeä paljon muuta ajellakkaan kun A:n ja B:n väliä.
No,jokainen tavallaan
Sinä et saisi minua hermostumaan vaikka yrittäisitkin. Kukin tavallaan todellakin, toisilla on tarve pönkittää egoaan, siitä vaan.
micralla ei ilkeä ajaa kuin A:sta B:hen ei olekaan auton vaan sun oma häpeäsi. Autoa ei vaivaa on se vaikka menossa D:stä E:hen. Ainut kenellä kulkeavassa autossa on esimerkiksi häpeäntunteita on siinä ratin ja penkin välissä.
Näin ollen tuli kirkkaasti todistettua,että on itsetunnosta ja -luottamuksesta kiinni se, tarvitseeko egonpönkittäjäksi auton, vai riittääkö itsessään ytyä.
Kiitos siis kommentistasi.
amisautot!!!! eli autot joissa on:
-antenneja enemmän kuin yksi
-spraymaali töherryksiä
-paljon tarroja
-spoilerit tai muut heebelit erivärisiä kuin auto
-kaiken maailman tuning valot eivät sovi vanhoihin ruosteisiin autoihin
-AMISTUNING tarrat
eli siinä jotain.. MUTTA VÄSÄILLYT AUTOT JOITA MADALLETTU JA ASENNETTU KORISARJAA JA VANTEITA... NE OVAT TYYLIKKÄITÄ :)
kaikki saatana bemari pellet sitten vituttaa tuola kaungilla vittune on pellejä lippa pystys laittaa menemään...
Noh noh! Eikai vaan merkkipatouma vaivaa pientä poikaa siellä corollassa/accordissa? ;)
harmittais jos ei itellä ois varaa ees autoon... ja jos auton omistat ni se on varmaan joku näistä sunny, corolla, lada tai joku jetta...
Patouttaa ihan hintsusti, kun jeebot ajaa lippa vinossa ja ylpeinä 80-luvun bemareilla. Kyllä tulee köyhä olo kun niitä katsoo!
Tahtoo itsellekin 80-luvun trailertrash-bemukan, tahtoo!
vanhoi penaaleja saa 100e ja uudemmat on lainalla ostettuja että se siitä sen kestosta. onneks japsikuskeil ei oo tarvetta egon pönkittämiseen :)
kyllähän noita 318 bemuja saa saatana 100E ylöspäi jos täälä niiku joku meinaa että bemari on varakkaiden pirssi tottakai on...!
Kunhan kulkee etiäpäin!!!
Ja kunhan ei ole kukaa teinipissispelle jankkaamassa "kisaa" jokaiselle vastaan tulijalle.
Get a life.
Mutta aivan ylittämätön teinipissispelle-slogan on get a life.
Mistä niitä elämiä saa? Lidlistä halvalla saksalainen elämä?
tummennetut takalasit ja joku hiton tarra michelin ukosta...
Ajelee päin v**tua kaupungissa ja aina yrittää viivoille. Olipa vieressä mummo polkupyörällä tai mikä lie skootteri...
Hanki lapsi elämä!
tyhmimmältä ja ärsyttävimmältä "kingiltä"
tuollaset pitäis hoitaa romuttamoon
Hehe. Juuri sitä varmaan yrittää ollakin :D
uutuuttaan kiiltävät lainarahoilla tai iskän rahoilla ostetut penaalit ja muut saksalaiskoslat, joiden maahantuonti pitäs lailla kieltää. kaikille lada alle ja kommunismi suomeen. terveisin kyrpä-jooseppi.
kolme miestä ajoi kolarin.
taivaan porteilla pyhä pietari kysyi heiltä, että millä autoilla he olivat ajaneet.
ensimmäinen mies vastasi, että Mersulla, johon pietari totesi, että hänen täytyy mennä helvettiin.
toinen mies vastasi: Volvolla! hänkin joutui helvettiin.
Kolmas vastasi ajaneensa Ladalla.
pietari sanoi: tervetuloa taivaaseen! sinä olet helvettisi jo kärsinyt!