dc++ miten hubi löytyy ja muuta

hassua

Miten pääsee jonnekin tietylle hubille? Eli joku kertoo, että siltä-ja-siltä-hubilta löytyy.. jotain. No, minne se hubin osoite laitetaan siinä dc ohjelmassa?

Entä miten se chatti toimii? Onko se keskustelurivi, missä kursori vilkkuu, se ihan yksirivinen vaan? En ole uskaltanut kokeilla. Yksityisviesti.. .miten sellanen lähetetään ja miten se tulee vastaanotetuksi. Eli jos minä saan yksityisviestin, niin enhän minä edes tunnista sitä ja vastapuoli varmaan suuttuu, kun en vastaa mitään. Vai?

Ja nyt aivan hassu kysymys: onko dc ssa ÄÄNIÄ? Siis mitän ohjelman avaus, sulkeminen, keskustelu-, virhe- löytymis-etsintä jne... Minulla kun ei ole kaiuttimia, niin ihan uteliaisuudesta vain =).

2

613

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      nämä menee kohta kiinni.olemme olleet yhteydessä polisiin
      polisi aikoo tutkiaa asiaa

      lvbuild.no-ip.org
      rocklaneros.sytes.net:2032
      pointpleasant.sytes.net:1411
      Area59.no-ip.org:411
      Tarvis83.no-ip.org:411

      • Anonyymi

        Saamarin pelle. Et sit katsonut minkä ikäiseen viestiin vastasit? Avitan hieman, tämä oli vuodelta 2006.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      184
      7209
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      124
      3259
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      111
      1924
    4. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      50
      1838
    5. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      60
      1827
    6. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      1799
    7. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      80
      1765
    8. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      6
      1675
    9. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      16
      1551
    10. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      69
      1373
    Aihe