höh...kannanottoja! kiitos.

Siinä ei ole mitään pahaa kun joku kysyy(niin kuin simi)että keitä täällä on?(raivostuttavaa kuitenkin joidenkin mielestä)
Mitä siinä on pahaa? Jotkut vastasivat simille että: EI TÄMÄ OLE CHATTI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Se ärsyttää minua kun vastataan noin. Eihän tämä olekkaan mikään chatti(kaikki sen tietää)mutta onhan hyvä tietää keiden kanssa edes kannattaa jutella=)Ei kannata antaa itestään huonoo kuvaa=)
7277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Minusta antaa itsestään aika huonon kuvan, jos vouhottaa jossakin foorumissa, että ketä on paikalla. Ymmärrän oikein hyvin sen, jos on jokin polttava ongelma forumin aiheeseen liittyen, kirjoittaa ongelmansa ja kitisee kahdella viimeisellä rivillä: "onko täällä ketään?! pliiis vastatkaa äkkiä!"... Tai vastaavaa. täytyy kuitenkin muistaa, että foorumi ei koskaan ole reaaliaikainen kommunikointikanava! Chat puolestaan on.

Äänestä

Kiitti =}

Äänestä

Eihän se nyt niin kamalaa oo jos joskus kysäsee ja sano tylsissään jotain turhaa, mut pidemmän päälle se alkaa todellakin ärsyttäää! Koko keskustelu on täynnä Moi, Mitä kuuluu jne. Tää on kuitenkin The Sims keskustelu, että pysytäänhän aiheessa.

Äänestä

.............koettakaa ymmärtää, ettei oikein ole mukava selata kymmeniä sivuja taaksepäin etsiessään jotain tiettyä juttua vain sen takia,että 80% otsakkeista on näitä turhanpäiväisiä lapsellisuuksia. Järkätkää joku yhteinen chatti tapaaminen jollekin toiselle linjalle niin saatte rauhassa huudella mitä lystää!

Äänestä

Koska tämä EI ole chatti, täällä ei tartte kysellä keitä täällä on!!!! Mee sipsisimsiin jos chattiin haluat. Älä kysele tyhmiä, kakara!

Äänestä
  • ...se oli aiheeton kysymys totta tosiaan, mutt mä en oo kakara tiedoks vaan... En halunnu loukata.... Kiitos lumene! =)

    Äänestä

  • simi kirjoitti:

    ...se oli aiheeton kysymys totta tosiaan, mutt mä en oo kakara tiedoks vaan... En halunnu loukata.... Kiitos lumene! =)

    ... että kyllä mua ärsyttää, kun koko paikka on täynnä pelkkiä turhanpäiväsyyksiä.... Jos siis lopetettaisitte ne??????

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lemmikki kirjoitti:

Siinä ei ole mitään pahaa kun joku kysyy(niin kuin simi)että keitä täällä on?(raivostuttavaa kuitenkin joidenkin mielestä)
Mitä siinä on pahaa? Jotkut vastasivat simille että: EI TÄMÄ OLE CHATTI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Se ärsyttää minua kun vastataan noin. Eihän tämä olekkaan mikään chatti(kaikki sen tietää)mutta onhan hyvä tietää keiden kanssa edes kannattaa jutella=)Ei kannata antaa itestään huonoo kuvaa=)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu