en ole mitenkää kaneihin perehtyny mutta silti mua alko vaan yhtäkkiä mietetyttään asia että leikkivätkö kanit?jos leikkii niin miten?
leikkiikö
5
546
Vastaukset
- Linnkku
Minun kanini leikkii. Ne leikkivät sellaista "hippaa"...
- romun mami
Meidän kani ainakin on tosi leikkisä, aina aamusin ja iltasin se tykkää tulla juoksentelemaan jalkojen ympäri ja tekee hauskoja hyppyjä ja kiemuroita :D ja joskus leikitään pallolla (pallon kun vierittää kanin nokkaan, se vierettää sen takas) Ja sitten mein kani tykkää myös välillä leikkiä kaikilla esineillä, heitellä,purra ja tiputtaa niitä alas korkeelta.
- hansu
romun mami kirjoitti:
Meidän kani ainakin on tosi leikkisä, aina aamusin ja iltasin se tykkää tulla juoksentelemaan jalkojen ympäri ja tekee hauskoja hyppyjä ja kiemuroita :D ja joskus leikitään pallolla (pallon kun vierittää kanin nokkaan, se vierettää sen takas) Ja sitten mein kani tykkää myös välillä leikkiä kaikilla esineillä, heitellä,purra ja tiputtaa niitä alas korkeelta.
Munki kani heittelee tavaroita, paukuttaa häkin ovea (siis sillon kun se ovi on auki ja hän itse häkin ulkopuolella). Sillä on kanssa oma pallo, mitä se pyörittelee pitkin lattiaa ja joskus vielä kurnutteleekin samaan aikaan. :) Ja tietty välillä on niin hurjan kivaa ettei tiedä miten päin olis. Sillon se tekee niitä riemuloikkia.
- Anonyymi
meillä on yksi mitsu kani joka leikkii paljon palloilla ja kaikella jota voi pyörittää. Yksi juttu on vain kumma kun välillä jos mitsulle ei anna tarpeeksi huomiota ja menee kanin luokse se juoksee karkuun, mutta sitten kun menee takasin jonnekkin sohvalle tai sängylle mitsu kerää huomiota ja nuolee. Sitten taas kun nousee ylös mitsu lähtee juoksemaan mitsu ei kumminkaan ole peloissaan juostessaan vaan enemmänkin kiinnostunut.
- Anonyymi
Leikkiikö puput ja jos niin miten ksoak mun kaksi pupua menee tosienne päälle ja pyörii häkissä ympyrää
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2624606Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1323003Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit432786Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761761Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061614Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281493- 581351
- 941253
- 471129
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2121128