Sanooko vaisto, jos toinen en välitä enää? Voiko sen lukea teoista?
Eikö ole näin, että välimatka voi tappaa suhteen, mutta toisaalta myös antaa tietyn kulman suhteen tärkeyteen. Raja vain on kuin veteen piirretty viiva.
Toinen juttu: Miten te teette suhteestanne elävän? Sellaisen että kaikki jumiudu tiettyyn kaavaan ja sillä tavalla tule kyllästyminen?
Eikö ole näin, että välimatka voi tappaa suhteen, mutta toisaalta myös antaa tietyn kulman suhteen tärkeyteen. Raja vain on kuin veteen piirretty viiva.
Toinen juttu: Miten te teette suhteestanne elävän? Sellaisen että kaikki jumiudu tiettyyn kaavaan ja sillä tavalla tule kyllästyminen?
Vastaukset 5
Vanhimmat
vaikea tukeutua noissa ajatuksissasi, ihan niinku teoistakin. Luulisin että, ne piirteet tulee esiin itsestään, paitsi silloin, jos on hyvät näyttelijän lahjat omaava henkilö kyseessä, joka pystyy seksiinkin aidon omaisin tuntein, vaikka ei niin olisikaan.
Riippuu tunteista ja niiden voimakkuudesta, sekä luottamuksesta toista osapuolta kohtaan. Jolloin suhde muodostuukin tärkeäksi, näiden olessa tasapainossa.
Lyhyesti vastaten, mielikuvitusella ja tunteiden esiin tuomisella.
"sanoo" tietysti jotain, mutta on muutakin. Tuskin kannattaa alkaa rakentelemaan vaiston varaan kuitenkaan mitään..Parempi olisi kysyä suoraan. Moni mies näyttää tunteensa sillä, että vie roskiksen tai tiskaa..hm..Minulle se ei kuitenkaan riittäisi..
Välimatka tuskin riittää tappamaan kunnon suhdetta..sen eteen pitää ehkä tehdä sitten enemmän töitä.
Mielikuvitus on oiva kapine(:))..)antamaan uusia ulottuvuuksia..
Että mies "rakastaa" kun hän vie roskat ym ym::
Voi hyvänen aika,, Kyllä on heikoissa kantimissa rakkauden symboliikka jos se "roikkuu" marketin muovikassin kahvoissa ja vielä roska laatikolla??
Muista!
Mikä on rakkauden vastakohta?
Se ei ole viha.....vaan,
VÄLINPITÄMÄTTÖMYYS!
Kun sen havaitset on kaikki loppu.
Terv. Mies
..me miehet emme ehkä osaa puhua, mutta välinpitämätön mies ei rakasta enää!