Minkä näistä olet

ostanut?

Ja voitko suositella meille muillekkin?

Laser monitoimialaitteita:

1. Samsung SCX 4100 180€

2. Samsung SCX 4521F 275€

3. Canon MF 3110 210€

4. Canon MF 5750 350€

5. HP LJ 3020 410€

6. Xerox PE220 385€

3

356

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Print Taaja

      Tämän ostin kuusi vuotta sitten: Samsung SCX 4521F 275€, toimii edelleen, paitsi paperin poimintrulla pitää vaihtaa, ei vedä ensimmäistä paperia ilman käsiavustusta.

      • -------

        Niin oletkos muistanut putsata ton paperirullan kertyy paperi ja mustepölyä joten siitä tulee liukas?
        Itselläni oli sama ongelma eri lasertulostimessa. Ongelma ratkesi kun kostealla topsipuikolla putsasin sen rullan. Tulostimen ohjeessakin oli huolto osiossa toi kohta, mutta eihän ohjeita lueta :) KonicaMinoltassa onnistu helposti sisäkautta, eikä tarvinnut mitään ruuveja avata vain nostaa "kasetti" (sama mikä pitää ottaa pois kun paperi jumii tulostusvaiheessa)


      • PrintTaaja

        Ilmeisesti minä kirjoitin tämän avauksen lähes neljä vuotta sitten? Nyt tuo paperin poimintarullan päällä oleva kumi on lähes poikki murtunut ja tulostin toimintakyvytön. Uuden rullan etsintä on tässä käynnissä.

        Samsungin sivuilta löytyy pääkaupunkiseudulta kaksi paikkaa, Isoworks ja InfoCare, mutta kummassakaan paikassa ei tuota rullaa ollut.

        Laajahko googlauskaan ei vielä ole tulosta tuottanut. Ostaisin mielelläni kaupasta tiskin yli, mutta taitaa olla niin nykyään, että Kiinasta varaosat on tilattava?

        Tietääkö kukaan mistä tuon rullan saisi?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      16
      3471
    2. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      21
      2372
    3. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      1965
    4. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1881
    5. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      82
      1858
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      26
      1582
    7. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      29
      1450
    8. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      36
      1427
    9. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1394
    10. Hyvää Huomenta Rakas Neiti

      Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies
      Ikävä
      11
      1334
    Aihe