Super EPA

Onko joku tilannut luontaistuotetta internetin kautta, mm. jenkeistä? Mikä firma toimittaa Suomeen? Itse olen kiinnostunut lähinna LifeExtensionin Super-EPA tuotteesta. Ostamastani kaupasta purkki edellämainittua maksaa 30 euroa, joten yritän löytää halvempaa paikkaa mistä ostaa.
6898
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

tilata jotain? eikö suomesta löydy?
jos käsitin oikein epa on kalaöljyä (kuten tolosen) niin mikset osta esi tolosen epaa ja ota 2x annosta, toimii paremmin.
ja varmaa hintalaatusuhteessa helpompi. ja pienempi vaiva

Äänestä
  • Niin minustakaan ei kannata juosta pelkästään hinnan perässä tuossa epa-asiassa. Halvat kalaöljyt todennäköisesti sisältävät dioksiinia, elohopeaa jne. muita kalaoihin kertyneitä ympäristömyrrkyjä joita ei varmaan kukaan itseensä halua kerryttää, uskoisin.

    Äänestä

  • tolstoi kirjoitti:

    Niin minustakaan ei kannata juosta pelkästään hinnan perässä tuossa epa-asiassa. Halvat kalaöljyt todennäköisesti sisältävät dioksiinia, elohopeaa jne. muita kalaoihin kertyneitä ympäristömyrrkyjä joita ei varmaan kukaan itseensä halua kerryttää, uskoisin.

    Vihjailut EPA-tuotteiden myrkyistä ihmetyttävät.

    Onko kenelläkään oikein asiatietoa näistä väitetyistä kalaöljyn epäpuhtauksista?

    Äänestä

  • örbäle kirjoitti:

    Vihjailut EPA-tuotteiden myrkyistä ihmetyttävät.

    Onko kenelläkään oikein asiatietoa näistä väitetyistä kalaöljyn epäpuhtauksista?

    Tässä asia on aika tyhjentävästi:

    http://www.biovita.fi/suomi/tuotteet/e-epa_laatu.html

    jos kerran kalaakaan ei suositella tietyiltä alueilta syömään niiden keräämien ymp.myrkkyjen vuoksi usein, niin kai ne myrkyt ovat myös öljyssä ellei se ole puhdistettu (=farmaseuttinen)

    Äänestä

  • Siis olen käyttänyt edellämainittua tuotetta jo puolisen vuotta, ja mielestäni tuote on erittäin hyvä ja kyse ei ole mistään halvasta tuotteesta (30 euroa 120 kpl. Paljonko Tohtori Tolosen öljyt maksaa?

    Äänestä

  • alkuper. kirjoitti:

    Siis olen käyttänyt edellämainittua tuotetta jo puolisen vuotta, ja mielestäni tuote on erittäin hyvä ja kyse ei ole mistään halvasta tuotteesta (30 euroa 120 kpl. Paljonko Tohtori Tolosen öljyt maksaa?

    eri paikkakunnilla. Joissakin kaupat käyvät hintasotaa, jolloin Tolosen E-EPAa voi saada hyvinkin edullisesti. Ja muutenkin voi olla tarjouksia. E-EPAsta on juuri ilmestynyt maailman suurin kalaöljytutkimus, jota selostetaan sivulla www.biovita.fi

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Life Extension kirjoitti:

Onko joku tilannut luontaistuotetta internetin kautta, mm. jenkeistä? Mikä firma toimittaa Suomeen? Itse olen kiinnostunut lähinna LifeExtensionin Super-EPA tuotteesta. Ostamastani kaupasta purkki edellämainittua maksaa 30 euroa, joten yritän löytää halvempaa paikkaa mistä ostaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu